TÜRSAB ITB Berlin'e çıkarma yaptı, Bağlıkaya Fiebig ile görüştü

TÜRSAB ITB Berlin'e çıkarma yaptı, Bağlıkaya Fiebig ile görüştü

TÜRSAB, dün kapılarını açan ITB Berlin’e çıkarma yaptı. Türkiye’nin bu sene Almanya’dan 5 milyonun üzerinde ziyaretçi beklediğini belirten TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, fuarda Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Nobert Fiebig ile ikili görüşme gerçekleştirdi.


 


Her yıl yaklaşık 160 bin ziyaretçinin ilgi gösterdiği, 7 milyar euro iş hacmi oluşturan ve dünya turizminin en büyük buluşma noktası kabul edilen ITB Berlin Fuarı’nda, bu yıl 181 ülkeden 10 bin katılımcı yer aldı. Türkiye’nin ana pazarlarından olan Almanya’da düzenlenen fuara, turizm profesyonellerinin ilgisi büyük oldu. Fuara TÜRSAB adına; Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Başkan Yardımcıları Selçuk Boynueğri, Bedirhan Bayka, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özden, Ali Bilir, Mehmet Nezih Hacıalioğlu, Bölge Temsil Kurulu Başkanları ve İhtisas Başkanları katıldı. 

itbt3

100’ün üzerinde seyahat acentesi, tur operatörü, otel, dernek ve kuruluşun katılım gösterdiği fuarda, TÜRSAB 200 metrekare stant ile yer aldı. TÜRSAB standındaki Truva Atı ve Galata Kulesi modelleri, fuarı ziyaret edenler tarafından büyük ilgi gördü. Fuarın ilgi çeken bir diğer noktası ise Göbeklitepe’nin replikaları oldu.

HEDEF 2015 RAKAMLARININ ÜZERİNE ÇIKMAK

ITB Berlin Fuarı’nın Orta Avrupa’daki en büyük fuar olduğunu ifade eden TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya; dünyanın en büyük operatörlerinin burada bulunduğunu dile getirerek, seyahat tercihlerinin belirlendiği, profesyonellerin ve global oyuncuların katıldığı fuarların ülkemiz turizmine çok büyük faydası olduğunu belirtti. Almanya’nın Türkiye için çok önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Firuz Bağlıkaya, “ITB Berlin, 2019 turizm sezonu için büyük önem taşıyor. Turizm sektörü olarak 2019 yılında hedefimiz; 2015 yılı rakamlarının üzerine çıkmak. Erken rezervasyon süreci devam ediyor. Bu yıl Almanya’dan 5 milyonu aşkın turist bekliyoruz” dedi. 

itbt4

TÜRSAB BAŞKANI İLE DRV BAŞKANI İKİLİ GÖRÜŞMEDE BİR ARAYA GELDİ 

Bağlıkaya, fuarda Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Nobert Fiebig ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, yeni kurulan ve ilk toplantısını 8 Mart’ta gerçekleştirecek olan Türkiye – Almanya Turizm Komisyonu ele alındı. TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya; “Komisyonun her iki ülkenin turizm sektörü için başarılı çalışmalara imza atacağını umuyoruz” dedi. DRV Başkanı Fiebig ise Almanya’da bu yıl Türkiye’ye yönelik taleplerde büyük artış olduğunu belirtti. DRV Kültür Komitesi, mayıs ayında Çanakkale Troya bölgesine info gezisi yapacak.   

Fuarın ilk günü TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Alman basınına çok sayıda röportaj verdi. 80’i aşkın ülkeden 5 binin üzerinde gazeteci ve 30’un üzerinde ülkeden 450 civarında blogger’ın fuarı takip ettiği belirtiliyor. ITB Berlin Fuarı 10 Mart’a kadar devam edecek.

itbt2Bu Haber 07.03.2019 - 10:21:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.