Türkiyeden ikinci Rusya önlemi: 5 ülkeye daha vize muafiyeti

Türkiyeden ikinci Rusya önlemi: 5 ülkeye daha vize muafiyeti

Türkiye, Rusya ile yaşanan gerilimden ve Çin’deki koronavirüs salgınından kaynaklı kayıpları telafi etmek için 5 ülkeye daha vize muafiyeti getirdi. Böylece, muafiyet getirilen ülke sayısı 11'e yükseldi.


Daha önce Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına vize muafiyeti getiren Türkiye, Avrupa'da 5 ülkeye daha vize muafiyeti getirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ""Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi üyelerine yönelik vize rejimimizde bir bütünlük sağlamak adına Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır." dedi.

Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşları 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye'ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanmış oldu.Bu Haber 28.02.2020 - 08:40:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.