Türk turizmciler, aldıkları önlemleri anlatmak için bu fuarı bekliyor

Türk turizmciler, aldıkları önlemleri anlatmak için bu fuarı bekliyor

Covid-19 nedeniyle çarkların durduğu turizm sektörü, şimdiden 2021 yılı için çalışmalara başladı.


2020 yılında büyük kayıp yaşayacağı şimdiden belli olan Türkiye turizm sektörü, 2021 yılı için hazırlıklata başladı. Türk turizm şirketleri, başta Rusya olmak üzere, 2021 fuarlarına katılarak Türkiye'nin güvenli turizm için aldığı önlemleri anlatmak istiyor. Son yıllarda turizm sektöründe büyük bir pazar haline gelen Rusya’da 12-14 Mart tarihlerinde Intourmarket Fuarcılık tarafından düzenlenen ITM için de önümüzdeki yılın planı şimdiden yapılmaya başlandı.

Turizmciler yeni yılın planlarını şimdiden yapıyor

Türkiye'de turizm alanında faaliyet gösteren firmaların ilgi gösterdiği fuar ITM, bu yıl ilk kez Moskova’da Expo Center’da düzenlenmişti. ITM, 2021 hazırlıklarına da şimdiden başladı.

Ülke turizminin her zamankinden çok tanıtıma ihtiyacı var

Koronavirüsten Türkiye'nin ve turizm sektörünün de derinden etkilendiğini dile getiren ITM Turkey Direktörü, Suat Karaman, bu süreçten çıkmak isteyen turizmcilerin kendisini tanıtmaya ve anlatmaya ihtiyacı olduğunu söyledi: Karaman, “Tüm dünya gibi ülkemiz de Covid-19 ile mücadele veriyor. Sağlık altyapımızın güçlü olması nedeniyle süreci en az zarar ile atlatma yoluna girdik. Ancak bu süreçte bacasız fabrikamız turizm ister istemez duraklama dönemine girdi. Bu yıl Mart ayında Rusya’da yaptığımız Intourmarket Fuarı ile Rus turistleri ülkemize çekmek için gerekli tanıtımları yapan turizmcilerimiz, koronavirüs sonrasında kendilerini ve yeni normalleri anlatmak için yeniden bir alana ihtiyaç duyuyorlar” ifadelerini kullandı.

Turizmciler aldıkları önlemleri anlatmak istiyor

Virüsün, sektör üzerindeki etkisinin alınacak önemlerle kırılabileceğini işaret eden Suat Karaman, turizmde devamlılığın sağlanması adına firmaların yeni yılda atacakları adımları bugünden belirlediğine dikkat çekerek şunları söyledi.

Turizmde devamlılığın sürmesi adına firmalarımız gerekli adımları atmak için şimdiden yeni yol haritalarını belirliyorlar. Bu yıl Rusya’da düzenlediğimiz fuara katılım gösteren firmalar, önümüzdeki yıl 16- 18 Mart tarihlerinde düzenleyeceğimiz ITM fuarına yeniden katılmak istediklerini belirttiler. Bu sayede kendilerini ve aldıkları önlemleri anlatmak istiyorlar. Sağlık Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde hareket edilmesi, özellikle ülkemize gelmek isteyen turistlere güven aşılayacaktır. Bu zamanı en az kayıp ile atlamak için turizmciler önlemlerini bir an önce almalılar”Bu Haber 09.06.2020 - 16:05:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.