Tunç Soyer Çeşme Turizm Projesi için ne diyor?

Tunç Soyer Çeşme Turizm Projesi için ne diyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un 'Ege'yi uçuracak' dediği Çeşme Turizm Projesi ile ilgili, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de konuştu.


20 golf sahası, binlerce otel yatağı, sosyal ve kültürel tesislerin yapılması planlanan Çeşme Turizm Projesi ile ilgili olarak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den açıklama geldi.

''Su olmayan yerde golf sahası olmaz''

Milliyet'ten Onur Çakır'a konuşan Tunç Soyer, “Çeşme’de su sorunu var. 20 golf sahasından bahsedildi. Su olmayan yerde golf sahası olmaz. Ayrıca bir golf sahası binlerce kişinin harcayacağı suyu tüketiyor. 20 golf sahası 100 binleri ifade ediyor. Projenin yapılacağı alanın bir bölümü su koruma havzası. Bunları kendisine de ifade ettim. Çeşme ile ilgili Büyükşehir olarak biz de çalışacağız. Hiçbir şeye önyargılı bakmıyoruz.'' dedi.

''Şehir merkezi turizm projesini arttırmak istiyoruz''

Bakan Ersoy'un kendisine, 'siz de çalışın bize getirin' dediğini ifade eden Tunç Soyer, ''İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak şehir merkezi turizm projesini artırmak için çalışıyoruz. Şehir merkezi turizmini geliştirmek zorundayız. Paris, Barselona gibi. Paris’te güneş, kum, deniz yok ama turizm var. Turist var. Oralarda tarih, inanç turizmi var. İzmir’in talip olması gereken turizm perspektifi de budur.'' ifadelerini kullandı.

''Süreç istişare ile gidecek''

Bu konuda önemli bir çalışma içinde olduklarını kaydeden Soyer, ''Biz bu konuda önemli çalışma içindeyiz. Bakan Bey’le bir dahaki buluşmamızda kendisine bunu da sunacağız. Süreç istişare ile gidecek. İstişare kapısını Bakan Bey kendisi açtı. Biz de o kapıdan içeri girdik. Proje üzerine müzakereler yapılacak. Şu an için karşı çıkacağımız bir şey yok. Bazı itirazlarımız, önerilerimiz var. Ayrıca kurvaziyer gemilerinin İzmir Limanı’na yanaşması için çalışma yürüteceğiz.” dedi.Bu Haber 17.03.2020 - 08:59:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.