Denemeyi Mayorka'da yaptı, Akdeniz programını genişletiyor

Denemeyi Mayorka'da yaptı, Akdeniz programını genişletiyor
TUI Travel, Mayorka'ya düzenlediği 'deneme' operasyonunun başarılı olduğunu ve Akdeniz'e dönük yaz tatili programını genişleteceğini açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Avrupa'nın en büyük seyahat grubu TUI, İspanya'nın Mayorka adasına 4 bn 200 Alman tatilciyle yaptığı deneme operasyonunun ardından Akdeniz operasyonlarını genişleteceğini açıkladı.

‘’Pandemi döneminde güvenli tatilin mümkün olduğunu gösterdik’’

Turizmi yeniden başlatma projesi kapsamında hayata geçirdikleri pilot proje ile 4 bin 200 Alman tatilciyi Mayorka'ya götürdüklerini; otelleri, havalimanlarını ve transfer araçlarını test ettiklerini açıklayan TUI Yönetim Kurulu Üyesi Sebastian Ebel, ''Yapılan ilk anketler müşterilerin Covid-19 çerçevesinde alınan sağlık güvenlik önlemlerini kabul ettiğini gösteriyor. Balear adaları otoriteleri ve otelci partnerlerimizle birlikte Covid-19 pandemisi içinde güvenli tatilin mümkün olduğunu yocularımıza gösterdik.'' ifadelerini kullandı.

Müşteri memnuniyeti yüksel

Pilot proje sonrası TUI'nin müşterilerle yaptığı araştırmaya göre, deneme operasyonlarına katılanlar hijyen prosedürlerine 8.5/10, TUI'nin lokal servisine ise 8.4/10 puan verdi.

Temmuz ayı için 1500 uçuş planladı

Proje sonrası TUI, Akdeniz programını temmuzda 1.500 uçuş olacak şekilde genişletti. Bu uçuşların büyük çoğunluğu Balear, Yunanistan, Kıbrıs ve Portekiz uçuşlarından oluşacak. Kanarya Adaları uçuşlarına bu ayın sonlarına doğru başlayacak olan TUI, İsviçre'den de operasyon yapacak.

Operasyonlar genişleyecek

Şirketin temmuzla birlikte Avusturya, Polonya, Belçika, Hollanda, Fransa, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya'dan da misafirleri söz konusu Akdeniz destinasyonlarına götürmeye başlayacağı açıklandı. İngiltere ve İrlanda çıkışlı operasyonlara ise 11 Temmuz'da 8 Palma ve İbiza ile başlayacak olan TUI, 24 Temmuz'a kadar 19 destinasyona haftada 44 uçuş yapmayı ve ilerleyen günlerde uçuş sayısını arttırmayı planlıyor.Bu Haber 10.07.2020 - 14:12:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.