Sheraton’la Güray Group 80 milyon dolarlık otel için imzayı attı

Sheraton’la Güray Group 80 milyon dolarlık otel için imzayı attı
Güray Group’un Esenyurt-Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi yanında yer alan Nidya Tower projesi içinde yer alan Sheraton Residence ve 5 yıldızlı Sheraton Hotel için imzalar atıldı.

 
Marriott Hotel International Geliştirme Başkan Yardımcısı Poğda Demircan ve Güray Group Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Aydın, 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek residence ve otel projesi için imzaları attı.232 RESIDENCE, 268 OTEL ODASI
 
Projede 1+1’den başlayan ve farklı ebatlarda 232 residence bulunmaktadır. Sheraton Hotel’de ise 268 oda, 25 toplantı salonu ve 1000 kişilik çok amaçlı salon yer alıyor.
 
 Saygın eğitim ve sağlık kurumlarına, spor komplekslerine  ve alış veriş merkezlerine yürüme mesafesinde olan proje içinde  Nidya Avlu, restoranlar, kafeler, ofisler ve dükkanlar yer almaktadır, Nidya tower projesi rezidence  sakinlerine beklentilerinin üzerinde bir yaşam tarzı sunmayı hedefliyor. Esenyurt’un ulaşım merkezlerine yakın bir mesafede yer alan Nidya Tower, metroya 3 dakikalık mesafededir.

''SHERATON RESIDENCE MARKASINI TÜRKİYE'YE GETİRMİŞ OLMAKTAN MUTLUYUZ''

Projeyle ilgili bilgi veren Güray Group Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Aydın, yatırımcıların ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği Sheraton Residence markasını Türkiye’ye getirmiş olmaktan son derece mutlu olduklarını belirtti. Aydın,’’Esenyurt son yıllarda, üçüncü havalimanı TEM Otoyolu ,kanal İstanbul ve metro ile değeri artan ve buna paralel olarak saygın eğitim ve sağlık kurumları ile uluslararası markaların yatırımlarını taşıdığı bir bölge haline geldi. Biz de bu gelişen bölgeye Sheraton Hotel ve Sheraton Residence markasını getirmenin mutluluğu içindeyiz. İş birliğimizin hayırlı olmasını diliyoruz’’ dedi.


 
600 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Proje tamamlandığında 600 kişiye istihdam sağlayacağına işaret eden Gürel Aydın, ‘’Ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Nidya Hotels markası ile 27 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren grubumuz, dünyanın 127 ülkesinde 6 bin 500 tesisi bulunan Marriott Hotels ile anlaşarak bu güçlü markaların rekabet avantajlarından faydalanmayı hedeflemektedir’’ ifadelerini kullandı.

8. SHERATON ANLAŞMASI
 
Projenin konsept ve iç dizayn mimarlığını ünlü mimar Sinan Kafadar’ın yaptığını belirten Aydın, uygulama mimarlığını ise Gülümser Gülmez’in yaptığını kaydetti.
 
Marriott International Geliştirme Başkan Yardımcısı Poğda Demircan ise, ‘’Güray Group ile yapmış olduğumuz anlaşmadan son derece memnunuz. Bu anlaşma ile Türkiye’de  8. Sheraton Hotel anlaşmamızı yaptık. Bizim için farklı olan ise uzun süren çalışmaların ve değerlendirmelerin sonunda Güray Group ile birlikte hareket ederek dünyada farklı ülkelerde yer alan ‘’The Residences at the Sheraton ’’ residence marka ve konseptimizi  Türkiye’ye ilk kez bu iş birliği ile getirmek oldu. İlk kez Türkiye’ye getirdiğimiz residence markamızın Güray Group ve Marriott’a hayırlı olmasını diliyoruz. Marriott olarak Türkiye’ye inanıyor ve hızla büyümeye devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz’’ dedi.

Bu Haber 29.05.2018 - 16:04:47 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Birgül AKGÜL 30.05.2018 - 02:45

    Hayırlı olsun.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.