Şanlıurfa'daki 11 tarihi konak otele dönüştürülüyor

Şanlıurfa'daki 11 tarihi konak otele dönüştürülüyor

Şanlıurfa Valiliği tarafından kamulaştırılan ve Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı tarafından restore edilen 11 tarihi konak, butik otel yapılmak üzere Vilayetler Birliği'ne devredildi.


Şanlıurfa 58 meydanında bulunan 11 tarihi konak butik otele dönüştürülüyor. Şanlıurfa Valiliği tarafından kamulaştırılan, restorasyonu ise Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı tarafından yapılan konaklar, butik otel yapılma üzere Vilayetler Birliği'ne devredildi.

Toplam 3 bin 230 metrekare alan üzerine kurulu 11 tarihi konak, 20 eyvan, 75 oda, 9 zerzembe, 2 restoran ve bir eğitim salonundan oluşan adadaki bir kısım, Vilayetler Hizmet Birliği tarafından “VE Hotels Şanlıurfa” adıyla hizmete sunulacak.

VE Hotels sayısı 6’ya çıkıyor

Vilayetler Birliği, bir tanesi İstanbul Boğaz’da olmak üzere, Gölbaşı, Anıttepe, Karşıyaka, ve Ayvalık’ta 5 oteli bünyesinde bulunduruyor. Urfa’daki projeyle berber, Vilayetler Hizmet Birliği’nin bünyesindeki tesis sayısı 6’ya çıkacak.Bu Haber 14.11.2019 - 10:25:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.