Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul'dan İngiltere'ye taşınabilir

Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul'dan İngiltere'ye taşınabilir

İngiltere'nin koronavirüs nedeniyle Türkiye'yi kırmızı listeye almasının ardından, İstanbul'da oynanması plalanan Şampiyonlar Ligi Finali tehlikeye girdi.

29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanması planlanan Manchester City-Chelsea arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi Finali, İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeye alması nedeniyle tehlikeye girdi. İngiliz Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, futbol taraftarlarının İstanbul'a gidemeyeceğini söyledi.

Acil durumlar dışında seyahat yasak

Futbol taraftarlarını maçı izlemek için İstanbul'a seyahat etmemeleri yönünde uyaran Bakan Shapps, kırmızı listedeki ülkelere acil durumlar dışında seyahat edilmesine izin verilmediğini söyledi. Bakan, kırmızı listedeki ülkelerden İngiltere'ye dönenlerin zorunlu otel karantinasına girmesi ve bu kişilerin otel masraflarını da kendisinin ödemesi gerektiğini belirtti.

Maçın İngiltere'te taşınma olasılığı var

Maçın İngiltere'ye taşınma olasılığı olduğuna da dikkat çeken Shapps, bu konuda UEFA ile görüşmeler yürütüldüğünü, ancak nihai kararın UEFA tarafından verileceğini de sözlerine ekledi.Bu Haber 08.05.2021 - 10:35:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.