Rusya’da yılbaşı rezervasyonları başladı: İstanbul ikinci sırada

Rusya’da yılbaşı rezervasyonları başladı: İstanbul ikinci sırada

İstanbul, Rusların yılbaşı tatili için en çok tercih ettiği ikinci destinasyon oldu.


RBC gazetesi bu yılbaşında ülke dışında tatil talebinin 2022'ye kıyasla daha yüksek olduğunu yazdı. Ancak en rağbet edilen destinasyonlarda fiyatlar yüzde 36 ile 43 arasında artmış durumda.

Ostrovok.ru verilerini haberleştiren gazete, bu yılbaşında ülke dışında rezervasyon talebinin yüzde 23 arttığını aktardı. Ortalama gecelik otel fiyatları ise geçen yıla kıyasla yüzde 67 daha yüksek: 10 bin 500 ruble (114 dolar).

TürkRus’ta yer alan habere göre Rusların yılbaşını geçirmek için en çok ilgi gösterdikleri şehir Minsk. Belarus başkentinde otel konaklama fiyatları gecelik ortalama 9 bin 400 ruble. Günlük oda kirası ise 8 bin 470 ruble.

En çok rezervasyon yapılan ikinci şehir İstanbul. Şehirde gecelik otel fiyatları yüzde 37 artışla 10 bin 800 rubleye yükselmiş durumda.

Bu iki şehri Brest, Grodno, Pattaya, Bangkok, Puket, Dubai, Vitebsk, Erivan, Sohum, Roma, Bakü, Tiflis ve Semerkand takip etti. En yüksek fiyat 29 bin rubleyle Dubai'de. Roma'da ise ortalama fiyat 11 bin 200 ruble.Bu Haber 14.11.2023 - 16:06:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.