Rus turistler için ‘alkol sigortası’ isteği

Rus turistler için ‘alkol sigortası’ isteği
Rusya’da tur acenteleri yurt dışına çıkan Rus turistler için ‘alkol sigortası’ yapılmasını istedi.

Rospotrebnadzor'a bir mektupla başvuran Rus tur acenteleri, ülke dışında kaza geçiren turistlerin sigorta şirketleri tarafından alkol testine tabi tutulduğu, kimi durumlarda çıkan sonuç bahane edilerek kendilerine tazminat ödenmediğini gerekçe göstererek turistler için alkol sigortası yapılmasını istedi.

Ayrıca mektupta yerel kliniklerin test sonucu pozitif çıkan turistlerden sonucu negatife çevirmek için rüşvet istediği de belirtildi.

TürkRus’ta yer alan habere göre, Rusya'da paket turla ülke dışına çıkan bütün turistler sigortalanmak zorunda. Ancak mevcut pratiğe göre bu sigorta alkollü iken yapılan kazaların tazmin edilmesini kapsamıyor.

Acenteler ise otellerde ikram edilen hafif alkollü içecek ve kokteyllerin bile alkol testinin pozitif çıkmasına neden olabileceği görüşünde.

Dahası acenetlere göre, bazı durumlarda sigorta şirketleri üçüncü kişilerin, örneğin bir şoförün, alkollüyken yaptığı kazada yaralanan bir Rus turiste de ödeme yapmayı reddedebiliyor.Bu Haber 04.01.2022 - 08:59:27 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Anonim 04.01.2022 - 09:45

    Yok artık...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.