Rus tur operatörlerinin müşterilere milyarlarca ruble borcu var

Rus tur operatörlerinin müşterilere milyarlarca ruble borcu var

Rusya Tur Operatörleri Birliği, Rus tur operatörlerinin müşterilerine 8-9 milyar ruble borcu olduğunu açıkladı.


Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), tur operatörlerinin müşterilerine olan borçlarını hesapladı. Rus medyasının aktardığına göre, Rusya’daki tur operatörlerinin salgının başlangıcından bu yana düzenlenmeyen turlar için müşterilerine olan toplam borcu 8-9 milyar ruble (145- 164 milyon dolar) seviyesinde.

Tur operatörlerinin borçlarını kapatabilmeleri için bu yıl sonuna kadar devletten doğrudan yardım almaları gerektiği belirtilen açıklamada, bu borçların sektör için hissedilir yük oluşturduğuna dikkat çekildi.

TürkRus’ta yer alan habere göre, borçların kapatılmaması halinde sektörde istikrarsızlığın başlayabileceğine işaret eden ATOR, çoğu destinasyonun kapalı olması ve Türkiye, Mısır, Birleşik Arap emirlikleri gibi açık destinasyonlara uçuşlarda yaşanan sıkıntıların, tur paketlerinin değişim ve iadesini de zor hale getirdiğini kaydetti.

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, tur operatörlerinin düzenlenmeyen turlar için müşterilerine olan borçlarının toplamının 40 milyar ruble civarında olduğunu açıklamıştı.Bu Haber 21.07.2022 - 08:46:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.