Rus bakandan Azur Air açıklaması: Dosya elimize ulaştı

Rus bakandan Azur Air açıklaması: Dosya elimize ulaştı
Rusya Federal Havacılık Ajansı (Rosavatsiya) tarafından 20 Mart sonrası için sertifikası sınırlandırılan Azur Air, hava yolundak eksikliklerin giderildiğine ilişkin dosyayı bakanlığa sundu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Azur Air'in hazırladığı ve hava yolundaki eksikliklerin giderildiğine ilişkin dosyanın ellerine ulaştığını açıkladı.Azur Air'in gönderdiği gönderdiği belgelerin hacimli olduğunu ve incelenmesinin zaman alacağını kaydeden Sokolov, şu anda uzmanların büyük bir bölümünün kaza yapan Saratov Hava Yolları'na ait uçağın kaza nedenini çözmekle ilgilendiğini ifade etti.

Azur Air'in bakanlığa rapor sunmadan önce 5 uçağın bakımını yaptırması gerektiğini ve bun yaptırdığını kaydeden Bakan Sokolov, ''Bununla birlikte şirkete ilişkin denetimler ne kadar sürer bunu bilmiyorum.'' dedi.

Azur Air Halkla İlişkiler Müdürü Anastasia Matyushina ise, Rosavatsiya'nın kararının en kısa sürede çıkacağına inandıklarını söyledi. Matyushina, ''Daha önce olduğu gibi bu sefer de konunun olumlu bir şekilde çözüleceğine inanıyoruz. Bakanlığa sunduğumuz dosyanın tam olduğundan eminiz.'' açıklamasında bulundu.Bu Haber 27.02.2018 - 15:53:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.