Rakibinden Thomas Cook’a: Başına bir şey gelsin istemeyiz

Rakibinden Thomas Cook’a: Başına bir şey gelsin istemeyiz
Jet2Holidays Ticaret Direktörü Alan Cross, 'Thomas Cook'un başına bir şey gelmesini istemeyiz, çünkü bu tüm sektör için kötü bir şey' olur dedi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Son bilançosunda zarar açıklayan, hava yolu şirketini satma sinyali veren ve 21 mağazasını daha kapatan Thomas Cook, İngiltere'deki rakibi Jet2Holidays'in de gündeminde.

Thomas Cook'un durumu ile ilgili açıklama yapan Jet2Holidays Ticaret Direktörü Alan Cross, Thomas Cook'un başına bir şey (iflas gibi) gelmesinin hem sektörün geneli hem de tüketici güveni açısından son derece kötü olacağını belirterek, ''Bu nedenle Thomas Cook'un başına bir şey gelsin istemem.'' ifadelerini kullandı.

Jet2'nun Thomas Cook'un hava yolu şirketini satın almak gibi bir planının olmadığını ifade eden Cross, Londra'da Stansted dışındaki havalimanlarından uçma planının olmadığını kaydetti.

2018 yılında iki kere karlılık uyarısı yapan Thomas Cook, şubat ayında hava yolu şirketini satma sinyali vermiş, son olarak da 21 satış mağazasını daha kapatacağını açıklamıştı.Bu Haber 28.03.2019 - 11:10:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.