Pegas Tourisitk Moskova'dan Türkiye'ye charter uçuş başlatıyor

Pegas Tourisitk Moskova'dan Türkiye'ye charter uçuş başlatıyor

Pegas Touristik, Moskova'daki iki havalimanından Türkiye'ye kendi charter uçuşlarını yapacak.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği askeri operasyon sonrası batılı devletlerin getirdiği sivil havacılığı da kapsayan yaptırımlar, ülkedeki tur operatörlerini zorda bıraktı.

Kısıtlamalar nedeniyle kendi uçaklarını kullanamaz hale gelen tur şirketleri, bir yandan THY'den blok koltuk satın alıyor, bir yandan da kendi imkanları ile charter uçuş yapmaya çalışıyor.

Bu şirketlerden biri olan Pegas Touristik'in, Moskova'daki iki havalimanından Türkiye'ye kendi charter uçuşlarını başlatacağı bildirildi.

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin (ATOR) bülteninde yer alan habere göre Pegas Fly söz konusu charter uçuşları filosunda bulunan üç adet Boeing 777-200 ile yapacak. Haberde, bu uçakların lessörlerden kiralanmadığı, Rus siciline kayıtlı olduğu ve bu nedenle risk barındırmadığı kaydedildi. Pegas Touristik ayrıca, Türk Hava Yollarından aldığı blok koltuklarla da Antalya, Bodrum ve Dalaman'a Rus turist getirmeyi hedefliyor.

Pegas Fly Moskova'dan (Sheremetyevo) - Antalya charter uçuşlarına 15 Nisan'da, Moskova (Domodedovo) - Antalya charter uçuşlara ise 28 Nisan'da başlayacak.Bu Haber 05.04.2022 - 08:51:45 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Teyit edilmemiş haber

    Cem Özdağ 05.04.2022 - 09:36

    THY kısmı doğru, PegasFly kısmı doğru değil.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.