Mehmet Nuri Ersoy’dan İngiltere, Almanya ve Rusya açıklaması

Mehmet Nuri Ersoy’dan İngiltere, Almanya ve Rusya açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İngiltere, Almanya ve Rusya ile yürütülen uçuşların başlamasına ilişkin görüşmelerin bir hafta 10 gün içinde sonuçlancağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin 3 ana pazarı İngiltere, Almanya ve Rusya ile uçuşların ne zaman başlayacağının 10 içinde netlik kazanacağını açıkladı. Bu ülkelerle uçuşların başlamasının turizmin seyri açısından belirleyici olacağını söyleyen Mehmet Nuri Ersoy, son dönemde yeniden artış tendine giren vaka sayılarının turizm için tehdit oluşturabileceğini belirtti.

''Kesin olarak bir hayır demediler''

Almanya ile görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı, ‘’Türkiye'ye de kesin bir hayır demiş değiller, konuşmaları kesmiş değiller. Sorularının cevaplarını veriyoruz, düzeltilmesi gereken şeyler varsa düzeltiyoruz. Ben umutluyum. Kısa bir gecikme ile de olsa trafiğin tekrar başlayacağın düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ersoy ayrıca, Türkiye’nin bu yıl ağırlayacağı ziyaretçi sayısının geçen yılın yüzde 50 altına düşebileceğini kaydetti.Bu Haber 22.06.2020 - 18:50:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • İsmail E. - 23.06.2020 - 11:07

    Yeter artık ya kandırıp durmayın insanları, artık turizm için gerçekten elinizi taşın altına koyun,Almanlar göndermeyecek bunu ufacık çocuk bile bilir en azından Rusya'ya bakın onları getirin böyle giderse turizmde çalışacak insan bulamayacaksınız

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.