Bakan Ersoy: Oteller doldu, 9 gün tatile gerek kalmadı

Bakan Ersoy: Oteller doldu, 9 gün tatile gerek kalmadı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaz sezonunun ortasına denk gelmesi nedeniyle kurban bayramının 9 veya 5 gün olmasının bir şey ifade etmediğini belirterek, ''zaten yerlerin çoğu da dolu'' dedi.


17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nin açılışında gazetecilere açıklama yapan Mehmet Nuri Ersoy, bayram süresine bakanlığın değil, kabinenin karar verebileceğini söyledi. Sezonun ortasına denk gelmesi nedeniyle bayram tatilinin 9 veya 5 gün olmasının bir şey ifade etmediğini kaydeden Ersoy, ''Bakanlık olarak karar verebileceğim bir konu değil ama ben öğrendim otelci arkadaşlardan. Öyle bir ihtiyaç olduğunu da sanmıyorum'' diye konuştu.

‘’Otellerin dolu olması beni mutlu ediyor’’

Otel doluluklarının kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Ersoy, Bodrum Kalesi'nin ikinci kısmının tadilatı için ihalenin eylül ayında yapılacağını ve 18 Mart 2020'de tamamlanacağını söyledi.

Turizm sezonunun oldukça iyi gittiğine dikkati çeken Ersoy, turist sayısında çok ciddi artış olduğunu söyledi. Ersoy, “Bu sene inşallah ortalamada yüzde 13 ile 15 arası turist sayısında bir artış karşılayacağız. Rakamlar öyle gösteriyor.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 05.08.2019 - 09:24:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ali boz - 05.08.2019 - 12:00

    Biride sayın Mehmet ersoy söylesin türizimde oteller dolu ama çalışan her otelde 500 tane yabanıcı eleman bu turızım geliri onramı çalışıyor kendi ülkenın vatandaşı turizmden çalışmıyor artık rezillik bu ülkede turızım bitirdınız malesef

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.