Katar Turizm, Dünya Kupası öncesinde Türk tur operatörlerini ağırladı

Katar Turizm, Dünya Kupası öncesinde Türk tur operatörlerini ağırladı

Bu yıl düzenlenecek Dünya Kupası öncesi Türk tur operatörleri Katar’da incelemelerde bulundu.


Katar Turizm (Qatar Tourism), yaklaşan Dünya Kupası öncesindeki çalışmaları, yeni tesisleri ve deneyimleri tanıtmak üzere Türkiye'den tur operatörlerini ağırladı. Katar Turizm organizasyonuyla gerçekleşen ve ülkede turizm sektörüne yönelik gelişmelerin aktarıldığı geziye Türkiye'den 8 tur operatörünün temsilcisi katıldı.

Türkiye'den geziye katılan tur operatörleri, Katar'daki 4 ve 5 yıldızlı otelleri incelemenin yanında Katar Ulusal Müzesi, Katara Kültür Köyü, Souq Waqif, The Pearl bölgesini ve  Doha Quest tesislerini ziyaret etti. Türk misafirler, ayrıca dünyanın ilk sürdürülebilir kentsel dönüşüm projesi olan Msheireb mahallesini gezdiler.

2030 Ulusal Vizyonu çerçevesinde yılda 6 milyondan fazla turist ağırlamayı hedefleyen Katar'da turizm olanaklarının tanıtımından ve geliştirilmesinden sorumlu olan Katar Turizm'in uluslararası pazarlardan sorumlu başkan yardımcısı Philip Dickinson, "Türkiye, Katar turizm için öncelikli pazarlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda Türkiye ziyaretim sırasında Türk turizm sektörünün değerli temsilcileriyle buluştum ve kendilerinin Katar'ı, Orta Doğu'nun en hızlı gelişen turizm destinasyonu olarak konumlama konusundaki heyecanları ve isteklerinden büyük mutluluk duydum. Türkiye'den tur operatörlerinin bu değerli ziyareti iş birliğimiz açısından önemli bir dönüm noktası."  İfadelerini kullandı.Bu Haber 13.04.2022 - 13:52:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.