Bir tur operatörü daha kapasite düşürmeyi gündemine aldı

Bir tur operatörü daha kapasite düşürmeyi gündemine aldı

Geçtiğimiz iki yılda kapasitesini agresif şekilde arttıran ve Türkiye2ye dönük büyük ölçekli operasyon planlaması yapan Jet2 ve ona bağlı Jet2 Holidays kapasite kısmayı gündemine aldı. Daha önce açıklama yapan TUI de, durumun gidişatına bakarak kapasite kısabileceğini belirtmişti.


TurizmGüncel - Dış Haberler

2020 sezonunda Türkiye'ye dönük büyük ölçekli operasyon planlaması yapan Jet2 ve Jet2 Holidays, güçlü başladığı 2020 yılında koronavirüs darbesi yedi. Jet2 ve Jet2 Holidays'i bünyesinde barındıran Darth Group tarafından yapılan açıklamada, 2020'ye güçlü başlayan rezervasyonların koronavirüs endişeleri nedeniyle azaldığı ve söz konusu durumun 2020-21 mali yılına nasıl yansıyacağının henüz öngörülemediği kaydedildi.

Kapasite kısmayı da içeren ’orantılı’ önlemler alacak

‘’Gidişatı dikkatle izliyoruz. Gerektiğinde bazı güzergahlarda kapasitenin azaltılmasını da içeren (ancak müşterilerimizin hak ettikleri tatilleri yapabilmelerini de göz önünde bulunduran) orantılı önlemler alıyoruz'' denilen Darth Group açıklamasında, mart ayı sonunda tamamanacak olan 2019-20 mali yılı (12 aylık) bilançosunun beklentilerin üzerinde olmasının öngörüldüğü ancak karlılık konusunda belirsizlik olduğu kaydedildi. Açıklamada, bu yıl yaşanan kayıpların gelecek dönemin mali tablolarına ve operasyon planlarına yansıyacağının da altı çizildi.Bu Haber 11.03.2020 - 15:05:55 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.