İşte seyahat açısından dünyanın en riskli ülkeleri

İşte seyahat açısından dünyanın en riskli ülkeleri

A3M, 2023 yılının seyahat açısından en riskli ülkelerini açıkladı.


Turizm Güncel - Dış Haberler

International SOS'un ardından rakibi A3M de 2023 yılının seyahat açısından en riskli ülkelerini açıkladı.

A3M tarafından hazırlanan ve ülkeleri barındırdıkları riske göre yeşilden kırmızıya doğru sınıflandıran haritaya göre halihazırda dünyanın en yüksek riskli ülkeleri olarak Ukrayna, İran, Irak, Suriye, Libya, Afganistan, Pakistan ve Orta Avrupa'daki bazı ülkeler gösteriliyor.

Rusya Federasyonu, Mısır ve Cezayir'in bir bölümü, Orta Afrika'daki ülkelerin bazı bölgeleri ile Güney Amerika'daki bazı ülkeler 'yüksek riskli' olarak sınıflandırıldı.

A3M'in haritasında Türkiye, Belarus, Meksika, Brezilya, Bolivya, Peru, Şili, Türki cumhuriyetler, Çin, Tayland, Vietnam ve daha çok sayıda ülke sarı renkte gösterildi. Sarı renge boyanan ülkelerde 'riskin arttığına' işaret ediliyor.

Risk haritasında başta ABD, AB ülkelerinin tamamı, Kanada ve Yeni Zelanda olmak üzere çok sayıda ülke de 'düşük riskli' veya 'çok düşük riskli' olarak gösterildi.

Türkiye ile ilgili dikkat çeken ifadeler

Savaşlar, yolculara karşı şiddet içeren suçlar, şiddetli protestolar, doğal tehlikelerden kaynaklanan riskler, temel hizmetleri etkileyen grevler, yetersiz altyapı ve ulaşımdan kaynaklanan riskler, güvenlik güçlerinin ve acil durum hizmetlerinin güvenilirliği ve hızı ile terör gruplarından kaynaklanan tehlikeler olmak üzere 8 kriter göz önünde bulundurularak hazırlanan seyahat risk haritasında Türkiye ile ilgili olarak, "Türkiye'nin güneydoğusunda Mardin ve Diyarbakır'da durum iyileşti. Ancak bu yıl seçimler olacağı için Türkiye'de şiddet olayları yaşanabilir." denildi.Bu Haber 10.01.2023 - 11:31:46 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.