İşte İstanbul Havalimanı'nda koronavirüse karşı alınan önlemler

İşte İstanbul Havalimanı'nda koronavirüse karşı alınan önlemler
İstanbul Havalimanı'nın işletmecisi İGA'nın icra kurulu başkanı ve genel müdürü Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı'nda alınan korona önlemlerine ilişkin bilgi verdi.

İGA İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, havalimanında Sağlık Bakanlığı ile koordinasyon halinde koronavirüse karşı önlem almaya başladıklarını belirten Samsunlu, alınacak önlemlere ilişkin şu bilgileri verdi:

*Havalimanına sadece yolcular girbilecek.

*Maske takmak zorunlu. Yolcular adreslerini bildirmek zorunda olacak, böylece gerektiğinde hızlı aksiyon alınması sağlanacak. Girişte termal kameralarla ateş ölçülecek.

*Eldiven kullanmak zorunlu olacak. Yolcular ayıca yedek maske de buluncuracak.

*Yolculara ‘sosyal mesafe' uyarı anonsu yapılacak. Gelen sefer bagajları dezenfekte edilecek. Bagajlar için de bir metre mesafe kuralı uygulanacak.

*Yolcular, girişte ‘özel dezenfektanlı paspas' üzerinden geçirilecek. Bagaj arabaları da her kullanımdan sonra temizlenecek. Menüler dijital olacak, her sipariş sonrası dezenfekte edilecek.

*Temassız ödeme sistemleri hayata geçirilecek, yeme-içme alanlarında masa aralıkları 2 metre olacak.Bu Haber 09.05.2020 - 09:43:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.