İşte darbe girişimi sonrası iptal edilen etkinlikler ve konserler

İşte darbe girişimi sonrası iptal edilen etkinlikler ve konserler
15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar, Türkiye'de yapılması planlanan çok sayıda ulusal ve uluslararası etkinliğin/konserin iptal edilmesine neden oldu.


Darbe girişimi ve peşinden gelen OHAL, yıl içinde Türkiye'de yapılması planlanan çok sayıda büyük etkinliğin iptal edilmesini beraberinde getirdi. BirGün gazetesinin Zero İstanbul'dan aktardığı listeye göre, 11 tane etkinlik ve konser yspılmsyacak.Etkinliklerden pek çoğunun biletlerinin ise satıldığı kaydedildi.

Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alması planlanan Joan Baez’in, konsere çıkmama kararının ardından Türkiye’nin içinde bulunduğu ‘savaş ortamı’ ve olağanüstü hali anlatan bir açıklama kaleme alması da ileriki haftalarda iptal olacak etkinliklerin habercisi oldu.

Zero İstanbul'un derlemesine göre, İşte bu yaz düzenlenmesi planlanan, çoğu kişinin biletlerini önceden alıp daha sonra iade etmek durumunda kaldığı, iptal olan ve ertelenen etkinlikler:

*BirGün’lük Festival / 23 Temmuz Lifepark (Nazan Öncel, Moğollar, Mor ve Ötesi, Hayko Cepkin, Mehmet Erdem, Ceylan Ertem, Pinhani, Adamlar, Kurtalan Ekspres, Kesmeşeker)

*One Love Festival / 17 Temmuz Parkorman (Two Door Cinema Club, Django Django, Balthazar, HVOB, Arthur Beatrice, Klangkarussel, Butch, Ben Pearce)

*Electronica Festival Çeşme kapsamında John Digweed, Tiga ve Sofi Tukker performansları iptal oldu.

*Skunk Anansie konseri / 21 Temmuz Zorlu PSM

*İstanbul Caz Festivali / 27 Haziran - 25 Temmuz (Lenny White, Branford Marsalis Quartet with Special Guest Kurt Ellingi Antonio Sanchez ile Migration ve Scofield Mehldau Guiliana, Ernest Ranglin & Friends, The Budos Band)

*Joan Baez konseri / 12 Ağustos İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

*Istanbul Blue Night Festival / 26 Temmuz KüçükÇiftlik Park (Muse, Birth of Joy, Ferman Akgül&friends, You May Kiss The Bride)

*Diynmaic Festival / 6 Ağustos Babylon Kilyos (Solomun, Adriatique, H.o.s.h, Karmon, NTFO, OSt & Kjex, Magdalena, Johannes Brecht, Undercatt, Lehar)

*Masstival / 8 Ağustos KüçükÇiftlik Park (Sia, Fallulah, Oh Land, Selah Sue)

*Morrissey konseri / 19 Ağustos

*%100 Metal Fest Headbangers’ Weekend / 27 Ağustos KüçükÇiftlik Park (Testament, Haggard, Eluveitie, Kalmah, Orphaned Land ve Abbath)Bu Haber 03.08.2016 - 10:55:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ertuğrul SARISU - 04.08.2016 - 10:03

    İlave:Kanada merkezli Dünyanın en fantastik ve en önemli sirk gösteri grubu kabul edilen Cirque du Soleil şirketi Antalya’da 16 Ağustos – 17 eylül tarihleri arasında 40 adet gösteri planlıyordu. Dün bu da İPTAL olmuştur. -Aspendos Festivali ??*

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.