İspanyol turizm devi Barcelo Kapadokya’ya geliyor

İspanyol turizm devi Barcelo Kapadokya’ya geliyor

Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, bugüne kadar Türkiye'de 50 milyon euroluk yatırım yaparak 3 otel faaliyete geçirdiklerini ve dördüncü otellerini ise 30 milyon euro yatırımla Kapadokya'da açacaklarını açıkladı.


25 ülkede 300 otel ile turizm sektöründe faaliyet gösteren İspanyol turizm devi Barcelo Group, Türkiye'deki faaliyetlerini artıracaklarını açıkladı.

Bloomberg HT yayına katılan Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, "Büyükbabam Mallarco'da başlatmıştı ve şu anda en büyük aktivitelerimizden bir tanesi otel grubumuz. Bu yılın dünya çapında sonunda 300 otelimiz olacak. 55 bin oda kapasitemiz var, 25 farklı ülkede faaliyetlerimiz var ve toplamda 30 binden fazla kişiyle çalışıyoruz" dedi.

Türkiye'de 20 otel planı

Türkiye'de 25 yılı doldurduklarını dile getiren Barcelo, İstanbul'da 2 ve Ankara'da bir otelleri olduğunu söyledi. Barcelo, "Bu yıl için planımızda yeni otelimizi Kapadokya'da açmak var. Önümüzdeki kısa ve orta vadede Türkiye'de toplam 20 otel yatırımı planlıyoruz" dedi.

Barcelo, Türkiye'de daha da büyümek istediklerini dile getirerek, "Yatırımlarımıza devam edeceğiz şu ana kadar toplamda 50 milyon eurodan fazla yatırım yaptık. Türkiye’de daha fazla fırsatl değerlendirmek isteriz. Umuyoruz ki bu yılın sonunda Kapadokya'da faaliyete geçeceğiz. 30 milyon euroluk bir yatırımdan bahsediyoruz 200 odalı ve farklı restoranları olacak. Oradaki yerel yatırımcımız yatırımın çoğunu üstleniyor" ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda bir tur şirketi olduklarını da anlatan Barcelo, 2019'da İspanya'dan 150 bin kişi geldiğini, 2020'de 300 bin kişiye yükseldiğini söyledi.

Kendilerine ait olan Avoris tur şirketinin İspanya ve Portekiz'deki en büyük tur şirketi olduğunu söyleyen Barcelo, "Bin 500'den daha fazla tur operatörümüz var. Küçük bir havayolu şirketimiz de var, İspanyolları Karayipler’e, Dominik Cumhuriyeti’ne, Meksika'ya, Küba'ya ve Orta Amerika'ya gönderiyoruz" dedi.

Grubun 2023 bütçesinin 5,6 milyar euroya ulaşmak olduğunu ifade eden Barcelo, söz konusu bütçenin 1,9 milyar eurosunun oteller bölümünden geldiğini de sözlerine ekledi.Bu Haber 28.04.2023 - 09:47:17 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.