İngiltere otel karantinasını kaldırdı, kırmızı listede ülke kalmadı

İngiltere otel karantinasını kaldırdı, kırmızı listede ülke kalmadı
İngiltere hükümeti, kırmızı listede yer alan son 7 ülkeyi de bu listeden çıkardı.

TurizmGüncel - Dış haberler

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere hükümeti, yolcuların ülkeye girdikten sonra 10 gün otel karantinasına girmek zorunda olduğu 'kırmızı liste' de ülke bırakmadı.

Yapılan son seyahat güncellemesinde, kırmızı listede yer alan son 7 ülke de (Panama, Kolombiya, Venezuela, Peru, Ekvador, Haiti ve Dominik Cumhuriyeti) bu listeden çıkarıldı.

1 Kasım'dan itibaren yürürlüğe girecek karar sonrası, İngiltere'de otel karantinası resmen sonlanmış olacak. Ancak hükümet, yeri geldiğinde ülkeleri sınıflandırmak için 'kırmızı liste' kategorisini tutmaya devam edecek ve ihtiyaç duyulması halinde otel karantinasını da yeniden devreye alabilecek.

İngiltere'de seyahat güncelemeleri bundan sonra da 3 haftada bir olarak yapılmaya devam edecek.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, "Kamu sağlığını koruyacağımız bir önlem olarak, 'kırmızı liste' kategorisini tutmaya devam edeceğiz. Gerekmesi durumunda Birleşik Krallık halkını korumak için ülkeleri veya bölgeleri yeniden bu listeye ekleyebileceğiz." dedi.

BBC, otel karantinası ilan edilen şubat ayından bu yana belirlenen otellerde 200 bin kişinin konakladığını yazdı.Bu Haber 28.10.2021 - 19:02:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.