'HAVAŞ'tan Rus hava yolu şirketlerine uyarı' iddiası

'HAVAŞ'tan Rus hava yolu şirketlerine uyarı' iddiası

ABD, Rus hava yolu şirketlerinin Türkiye'ye uçmasını engellemek için baskıyı artırıyor. ABD'nin girişimleri sonucu HAVAŞ'ın Rus hava yolu şirketlerini uyardığı iddia edildi.


ABD'nin Türkiye'ye uçan Rus havayolu şirketlerine teknik ve yer hizmetleri verilmemesi konusunda tavsiye verdiği ve yer hizmeti şirketi Havaş'ın da Rus şirketlere bildirimde bulunduğu ileri sürüldü.

ABD, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya'ya uygulanan yaptırımlara Türkiye'nin de dahil edilmesi konusunda baskı yapıyor. Airporthaber'de yer alan haberde; ABD yönetimi Türkiye'ye uçan Rus şirketlere hizmet verilmemesi konusunda 'tavsiyede' bulunduğu ve bu durumun yer hizmetleri şirketlerini de etkilediği ileri sürüldü. 

Söz konusu durum nedeniyle yer hizmetleri şirketi Havaş, Rus şirketlere bu durum hakkında bilgilendirme yaparak hizmet alma konusunda sorun yaşayabileceğini aktardı.
Türkiye'de henüz verilecek hizmetle ilgili olumsuz bir karar alınmazken, Rus şirketlerin nasıl pozisyon alacağı ise bilinmiyor.

Turizm Güncel’in edindiği bilgiye göre benzer uyarı TAV Havalimanı İşletmelerine de gönderildi.Bu Haber 02.02.2023 - 09:27:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.