Hamit Kuk: İki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin ekonomiye katkısı büyük

Hamit Kuk: İki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin ekonomiye katkısı büyük

ATSO ve Kommersant iş birliği ile düzenlenen toplantıda Rusya ve Türkiye arasındaki turizm ilişkileri değerlendirildi.


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Rusya’nın en büyük ekonomi yayın grubu Kommersant Gazetesi iş birliği ile düzenlenen ‘’Türkiye ve Rusya Yeni İş Birliği Ufukları” toplantısı ATSO Konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin gücüne dikkat çekildi.

Toplantıda konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin “Antalya ve Rusya halkı arasındaki ilişkiler ise son derece özel bir boyuta geçmiştir. Turizmden yat üretimine birçok sektörde Rus iş insanlarının üyemiz olması da bizim için ayrı bir değer.” İfadelerini kullandı.

“Rusya ve Türkiye arasındaki turizm faaliyetleri önemli bir ekonomik alan oluşturuyor”

TÜRSAB Başkan Vekili Hamit Kuk, Türkiye ile Rusya arasındaki bağı güçlendiren alanların başında turizmin geldiğini belirtti. Rusya ile Türkiye arasındaki turizm hareketlerinin, ciddi bir ekonomik faaliyet alanı oluşturduğuna dikkat çeken Kuk, “Rusya’nın maruz kaldığı ambargolar ve uçuşlarla ilgili yaşanan sıkıntılar nedeniyle 2022 yılı başında öngördüğümüz turizm hareketliliğine maalesef ki ulaşamayacak durumdayız. Ancak yine de Rusya ve Türkiye’nin ambargo ve uçuş sınırlandırmalarını aşma konusunda gösterdiği gayret ve iş birliği sayesinde bu sorunun çözülmesi noktasında önemli mesafe aldık” diye konuştu.

“Antalya markasını Rusya taşımalı”

Dünya Gazetesinden Fikri Cinokur'un haberine göre, Rus-Türk İş Adamları Birliği Başkanı Kani Karaarslan ise  “Savaş nedeniyle Batı ile Rusya arasındaki yaptırımlar uzayacak gibi, planlar buna göre 5-10 yıllık yapılmalı. Antalya turizmde bir marka. Antalya bu markayı Rusya’ya taşımalı. Turizm işletmeciliğini Rusya’da değerlendirmeli.” şeklinde konuştu.Bu Haber 28.07.2022 - 11:22:53 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.