Tatil reklamında ‘gülünç derecede ucuz’ denilen ülke hangisi?

Tatil reklamında ‘gülünç derecede ucuz’ denilen ülke hangisi?

İngiltere'de 'her şey dahil' tatilin önde gelen tur operatörlerinden First Choice, TUI'nin markalaşma çalışmaları kapsamında yeniden konumlandırıldı. Yeni konumlandırmaya ilişkin hazırlanan ‘Gülünç derecede ucuz’ sloganlı reklamın geçtiği ülke ise Türkiye.


TurizmGüncel – Dış Haberler

2007 yılında TUI bünyesine katılan 'her şey dahil' tatilin bilinen ismi First Choice, TUI'nin tüm markaları tek çatı altında toplaması ve yeniden yapılanma stratejisi kapsamında farklı bir şekilde konumlandırıldı. First Choice artık her şey dahil tatilin değil, bütçeli tatilin adresi olacak.

Multi milyon dolarlık reklam kampanyası

Markanın yeniden konumlandırılması, TUI'nin First Choice için hazırladığı multi-milyon dolarlık büyük bir reklam kampanyasıyla destekleniyor. 299 pounddan başlayan fiyatlarla kampanya yapan şirketin, binlerce tatil satışı yapması bekleniyor.

Esnek ve bütçeli tatil arayanlar ağırlıkta

TUI Birleşik Krallık ve İrlanda Pazarlama Müdürü Katie McAlister, First Choice'un web sitesini kullananlar üzerinde yaptıkları analizde, bu kitlenin içinde esnek ve bütçeli tatil arayışında olanların ağırlıkta olduğunu gördüklerini belirtti.

TUI’nin bazı ürünleri First Choice, First Choice’un bazı ürünleri TUI’ye kaydırıldı

Misafir tercihinin daha esnek ve daha uzun süreli tatillere kaydığını belirten McAlister, ''Her şey dahil sistemimiz biraz kısıtlayıcıydı.'' dedi. First Choice bünyesindeki her şey tatil ürünlerinin TUI bünyesine, TUI'deki bazı ürünlerin ise First Choice'a kaydırıldığını kaydeden McAlister, bunun sonucunda TUI'nin premium paket tatil pazarında daha güçlü bir şekilde konumlnacağını ifade etti.

Skyfall’ın prömiyerinde yayınlandı

TUI'nin First Choice için 'Gülünç derece ucuz' başlığıyla hazırladığı reklam filmlerini, James Bond'un gişe rekorları kıran Skyfall filminin prömiyerinde yayınlandığı belirtilirken, TUI yetkilileri reklamın Birleşik Krallık genelindeki yetişkinlerin yüzde 95'ine ulaştığını ifade etti.

Türkiye’de havız başında güneşlenen İngiliz aile

Hazırlanan reklam, Türkiye’deki bir otelin havuzunda oğullarıyla birlikte güneşlenen İngiliz çiftin görüntüsüyle başlıyor. Reklamda anne-baba, tatil fiyatı üzerinden konuşurken, 299 pounda tatilin ne kadar gülünç olduğunu ifade ediyor.Bu Haber 17.12.2019 - 16:24:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ADNAN SOYTÜRK - 01.01.2020 - 08:36

    doğru yabancı turiste ucuz türk vatandaşa 4.5 misli pahalı bizim zihniyet bu

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.