Ferit Şahenk'ten Dubai'de büyük ortaklık

Ferit Şahenk'ten Dubai'de büyük ortaklık

Doğuş Holding'in sahip olduğu marina şirketi D-Marin, BAE merkezli Meraas ve Dubai Holding ile ortak oldu.Ferit Şahenk'in marina şirketi D-Marin, Meraas ve Dubai Holding ile yaptığı ortaklık anlaşmasıyla Birleşik Arap Emirlikleri pazarına girdi. Meraas ve Dubai Holding tarafından bugün yapılan açıklamada marina ve destekleyici sektörlerden uluslararası yatırım çekmek ve Dubai’yi lüks yatçılık için tercih edilen uluslararası bir destinasyona dönüştürmek üzere, Doğu Akdeniz’in en büyük marina zincirlerinden biri olan D-Marin ile ortaklık sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

ORTAKLIK ANLAŞMASI BARSELONA'DA İMZALANDI

Ortaklık sözleşmesi, Meraas ve Dubai Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulla Al Habbai ve D-Marin’i de bünyesinde barındıran Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk tarafından MB92 Grup’un Barselona'daki merkezinde imzalandı.

DUBAİ'DE BÖLGESEL BİR MERKEZ KURULACAK

İmzalanan sözleşme kapsamında, Meraas ve Dubai Holding’in geliştirdiği Port de la Mer, Dubai Harbour ve Jumeirah Beach Hotel gibi mevcut yatırımların ve marinaların yanı sıra yapım aşamasındaki diğer marinalarına da hizmet verecek. İş birliği, D-Marin’in MB92 ile ortaklığı kapsamında Barselona (İspanya) ve La Ciotat (Fransa) şubeleriyle sunduğu hizmetlere benzer biçimde Dubai’deki marinalarda lüks yat ve teknelerin bakım ve onarımı için global standartlarda bölgesel bir merkez kurmayı da amaçlıyor. Sözleşme aynı zamanda, Orta Doğu ve Uzakdoğu’da diğer sektörlere de yayılan daha geniş bir hizmet ve yatırım ekosistemi yoluyla marina yaşam tarzını yeni tekliflerin geliştirilmesi için uzun vadeli hükümler de içeriyor.

Dubai Harbour’un tamamlanmasıyla Meraas, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 1.100 bağlama kapasiteli en büyük marinanın sahibi ve işletmecisi olacak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bağlama kapasitesini ikiye katlayacak.

''DUBAİ ÖNDE GELEN TURİZM MERKEZİ OLACAK''

Meraas ve Dubai Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ekselansları Abdulla Al Habbai, D-Marin ile iş birliği hakkında şunları söyledi:

“Meraas, Dubai Holding ve D-Marin arasında yapılan bu sözleşme, Dubai’yi önde gelen turizm merkezi konumuna taşımayı hedefliyor. İki şirketin D-Marin gibi global bir oyuncuyla birlikte lüks marina sektörüne yatırım yapma başarısı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai’yi önde gelen uluslararası turizm destinasyonu haline getirme vizyonunu da destekliyor. Bu sözleşme, yüksek katma değerli sektörlerde doğrudan yatırım oranlarına sahip olan Dubai’ye yeni yabancı yatırımlar çekmeye de katkıda bulunacak. Bu girişim, Meraas ve Dubai Holding’in Birleşik Arap Emirlikleri'nin ekonomisini çeşitlendirmeyi ve turizmin yanı sıra lüks yatçılık ve deniz taşımacılığı dahil ilgili sektörlerin GSMH’ye katkısını artırarak sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeyi hedefleyen 2021 Dubai Planının gerçekleştirilmesine yönelik çabalarıyla da uyumlu. Şirketler böylece Dubai'nin dünyanın en büyük beş turizm, ticaret, ulaştırma ve finans merkezlerinden biri olarak statüsünü de pekiştirmeyi amaçlıyor. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nin zengin deniz mirası sayesinde marina sektöründe cazip avantajlara sahip. D-Marin, bu stratejik sözleşme ile marinaların ve hizmetlerinin geliştirilmesi ve altyapının sağlanması, Dubai'nin dünyadaki yat sahipleri ve kullanıcıları için favori bir destinasyon olarak varlığını geliştirmek için uzmanlığından da yararlanacak.

ŞAHENK: FIRSATLARDAN YARARLANMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, şöyle konuştu:

Dubai, geçtiğimiz yıllarda ilham veren bir hikaye haline geldi. Doğuş Grubu olarak, 2011 yılından bu yana gayrimenkul ve yeme-içme yatırımlarımızla Dubai’de aktif olarak büyümeye devam ediyoruz. Dubai’nin bu zamana kadar bizlere sunduğu imkânlar için müteşekkiriz. Bu işbirliği ve Dubai'deki bölgesel merkezimiz aracılığıyla, bu şehrin uzun vadeli potansiyeline yatırım yapacağız. Körfez bölgesindeki marinaların yönetim ve geliştirilmesine yönelik fırsatlardan yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.

''D-MARİN KÜRSEL ÖLÇEKTE BÜYÜYOR''

Bu sözleşme, D-Marin'in küresel ölçekte başarıyla büyüdüğünü kanıtlıyor. Meraas ve Dubai Holding ile ortaklığımız, Birleşik Arap Emirlikleri'nde dünya standartlarında marinalar yaratmak için enerjimizi birleştirecek. Tüm taraflar arasındaki iş birliğine olumlu katkıda bulunacağına, ivme ve güç kazandıracağına inandığımız bu ortaklığın öneminin bilincindeyiz. Meraas ve Dubai Holding'e, bize duydukları güven için teşekkür ediyor, bu ortaklığı pek çok başarıyla taçlandıracağımıza inanıyoruz.”

Doğuş Holding'in sahip olduğu marina şirketi D-Marin, BAE merkezli Meraas ve Dubai Holding ile ortak oldu.


Bu Haber 13.11.2018 - 16:17:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.