O acenteci konuştu: Anı Tur'un başına gelen benim de başıma geldi

O acenteci konuştu: Anı Tur'un başına gelen benim de başıma geldi

İzmir’de yüzlerce tatilcinin mağdur olmasına neden olan Esila Tur’un sahibi Ramiz Aysel TurizmGüncel’e açıklamalarda bulundu. Aysel, 'Anı Tur'un başına gelen benim de başıma geldi' dedi.


TurizmGüncel

‘Tamamını ödeyeceğim’

İzmir’de bayram döneminde ortaya çıkan tatilci mağduriyetleriyle ilgili TurizmGüncel’e açıklama yapan Esila Tur’un sahibi Rami Aysel, dolandırıcılık yaptığı iddiaları kesin bir dille reddetti. Türkiye’den ayrılmadığını ve mağdurların parasının tamamını ödeyeceğini belirten Ramiz Aysel, ‘’20 yıllık bir seyahat acentesiyiz. Kurulduğumuzdan bu yana kasamıza 25 trilyon para girdi. Dolandırıcılık yapsak o zaman yapardık.’’ dedi.

‘6 aydır sıkıntı yaşıyoruz’

Mağdurların tamamıyla görüşme halinde olduğunu ve şirketi pazartesi açacağını ifade eden Aysel, ‘’Ben avukatım şu anda bankalardan iadeleri yaptırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Şirketimiz son 6 aydır sıkıntı yaşıyor. Ülkedeki ekonomik koşullar ve dövizdeki durum bizi zora soktu. Sıkıntı yaşıyorduk ama turlarımızı da çıkarıyorduk. Nisan ve mayıs aylarında 92 tane tur düzenledik. Yaşadığımız mali sıkıntıdan dolayı rehber bulmakta da sıkıntı yaşıyorduk.’’ şeklinde konuştu.

‘Banka hesaplarımız bloke oldu’

Mağdur olan tatilcilerin ödemelerinin hepsini bir anda yapmalarının mümkün olmadığını söyleyen Ramiz Aysel, ‘’Banka hesaplarımızda 270 bin liralık bloke var. Blokeler bi çözülsün bütün sorunları çözeceğiz. Arabamı bile satacağım ama mağdurların parsını ödeyeceğim. 28 Haziran’da turu olan müşteri mağdurum diyor. Daha tura günler var. Ben mağdurların hepsiyle konuşuyorum. Kaçmadım ve mağdurlarla görüşüyorum. Bugün bile 30-40 kişiyle görüştüm. Geçtiğimiz yılın ekim ayında da aynı sıkıntıyı yaşadım. 480 kişiyi gönderemedik, 3 ay içinde ödemelerini yaptık hepsinin.’ dedi.

Ramiz Aysel devamında, şunları söyledi:

‘İş Bankasına 130 bin lira ödeyerek iade yaptım’

İş Bankası ile 12 yıldı çalışıyorum. Oraya 130 bin lira borçlandım, ödemleri yapıyorum. Dolandırıcı diyenlerin hepsine dava açacağım. Dolandırıcı olsam burada olmam. Pazartesi günü ofisimiz de açılacak. Kapalı olmasının nedeni müşterilerin personelimizi tehdit etmesi. Turları ödeyenlerin yüzde 80’i kredi katıyla ödemiş. Bankalar iade edip bizi borçlandırıyor. İş bankası beni 130 bin lira borçlandırdı. Altımdaki arabayı da satacağım.

Anı Tur’un başına gelen bizim de başımıza geldi’

Biz İzmir’de en çok GAP turu yapan şirketiz. Anı Tur’un başına gelen şeyler bizim de başımıza geldi. Şu ana kadar 37 kişiye iadesini yatım. Ama bunlar zaman alıyor. Şirket 1999 kuruluşlu ve tam 20 yıllık. Geçen sene binlerce insanı tatile götürmüş bir şirket. Düşenin dostu olmaz ama ben ekim ayında olduğu gibi yine bu sorunu da çözeceğim. Geçtiğimiz ekim aynda mağdurlara 640 bin TL ödeme yaptım.Bu Haber 12.06.2019 - 18:08:21 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.