Dedeman’ın yeni veliahtı: Hızlı, genç, teknolojik bir yapımız olacak

Dedeman’ın yeni veliahtı: Hızlı, genç, teknolojik bir yapımız olacak
Dedeman Holding’teki yeni yapılanma sonrasında Murat Dedeman’ın 1977 doğumlu oğlu, başkan yardımcısı olarak atandı. Dedeman’ın veliahtı olarak gösterilen Rıfat Dedeman, hedeflerini TurizmGüncel ile paylaştı.


Eda Özsoy – TurizmGüncel


Daha önce otelcilik ve madencilik şirketinde aktif olarak görev aldığını anımsatan Rıfat Dedeman, “Uzun vadede şirketi yönetebileceğimi söyleyebiliriz. Murat Bey, gençliğinde çok çalışmış, dinlenmek istiyorum diyor. Biz de bir süre daha bizimle birlikte çalışmasını arzu ediyoruz” dedi.

Ayrılık sürecinden sonra yeni dönemde hızlı ve istikrarlı bir karar alma süreçleri olacağını anlatan Dedeman, şöyle konuştu:
“Eskiden büyük balık, küçük balığı yutardı, şimdi hızlı balık öne çıktı. Biz de bu yeni yapıyla hızlı kararlar alabileceğimize inanıyoruz. Hızlı karar alarak, daha genç, yeni teknolojiye önem veren bir yapı göreceksiniz. Özellikle teknoloji alanında yapılabilecek yeni trendleri takip ediyoruz. Otellerde de bunları uygulayacağız.
 
SATIŞLARIN YÜZDE 20’Sİ İNTERNETTEN


Şu anda satışlarımızın yüzde 20’ye yakını internet üzerinden gerçekleşiyor. İnternet üzerinden kendi rezervasyon sistemini kuran tek Türk otelcilik şirketi biziz. Kendi sistemimizi kurduk. Buraya ağırlık vermek istiyoruz. İnternet satışları büyük bir avantaj sağlıyor”

Uzun vadede tur operatörlüğü kurmak gibi bir hedefleri olmadığını kaydeden Dedeman, özellikle Dedeman Park markasını ön plana çıkarmak istediklerini söyledi. Dedeman, şöyle devam etti:

22 OTELİMİZ DEDEMAN PARK OLACAK


“Otelcilikte Dedeman ve Dedeman Park markasıyla büyüyeceğiz. 2014’te ocak ayında Dedeman Park Bostancı otelimiz açılacak. Moskova ve Levent’teki otellerimiz de Dedeman Park olacak. 2023’te 42 otel hedefimiz var. Bunlardan 22 tanesinin Dedeman Park olmasını planlıyoruz. Günümüzün standartları ve iş hayatının gerekliliğini göz önüne aldığınızda Dedeman Park markası iş hayatı için daha da cazip olacak. Çünkü 5 yıldızlı otelde kullanılmayan hizmetler var. Bunlar için ücret ödemek zorunda kalıyorlar. Dedeman Park hizmetinde seçici servis imkanı var.
İş adamları için bu çok daha cazip.”

BİR TEK İSTANBUL OLABİLİR...


Gayrimenkul yatırımına girmeyi düşünmediklerini de ifade eden Rıfat Dedeman, “Büyüme stratejisinde kiralama yoluyla ilerlemeyi planlıyoruz. Bir tek İstanbul’da uygun koşullar gerçekleşirse, gayrimenkule girmeyi düşünebiliriz” bilgisini verdi.Bu Haber 20.12.2013 - 15:04:14 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.