Dedeman Erzurum Müdürleri, Universiade yatırımlarını değerlendirdi

Dedeman Erzurum Müdürleri, Universiade yatırımlarını değerlendirdi
Palandöken’de, 'Dedeman Palandöken' ve 'Dedeman Ski Lodge Otel' olmak üzere iki yatırımı bulunan Dedeman otellerinin iki müdürü, Erzurum kış turizmi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Universiade oyunlarına hazırlanıyor.  Dedeman Palandöken Genel Müdürü Nuri Avşarer ve Dedeman Palandöken Ski Lodge Otel Müdürü M. Altuğ Kargı'nın otellerin beklentilerini ve sezonu değerlendiren röportajlarını sizlerle paylaşıyoruz.

NURİ AVŞARER: PALANDÖKEN DEDEMAN GENEL MÜDÜRÜ

PALANDÖKEN DEDEMAN SAYESİNDE KAYAK MERKEZİ OLDU!


Kış turizmi için çok önemli bir noktadasınız. Üstelik Palandöken'de çok fazla sayıda tesis yok. Bu durumu oteliniz açısından ve Dedeman markası adına yorumlar mısınız?

Dedeman markası sadece Palandöken'de bulunduğu konumla değil 1992 yılından başlayarak Palandöken'e yaptığı yatırımlar ve pazarlama faaliyetleri ile de bu bölgenin lokomotifi olmuştur. Ayrıca yapılan telesiyej yatırımları Palandöken bölgesinin kayak merkezi olmasını sağlamıştır. Bugün 2011 konuşuluyor ise bunun altyapısında Dedeman markasının bölgeye yaptığı yatırımların etkisi büyüktür. Dedeman markası; biri dağın tam merkezinde 187 oda 540 yatak kapasitesi, diğeri ise eteklerinde bulunan 66 oda 136 yatak kapasitesi bulunan iki oteli ile bölgenin kış turizmi açısından en büyük envanterine sahiptir. Dedeman markası bu iki tesisi ile kış turizmi açısından bölgenin lideridir. Bu bizlere pazarlama avantajı, satış avantajı ve en önemlisi
Palandöken ile özdeşleşmiş marka avantajı sağlamaktadır. Bunun yanında Palandöken Dedeman markası ile bilinirlik kazandığından Dedeman otelleri büyük bir misyon yüklenmektedir. 2011 Universiade organizasyonunun bölgeye yaptığı yatırım katkısı ile otellerimiz ve bölge otelleri açısından büyük avantajlar sağlayacağı görüşündeyim bu etkiler ile bölgeye olan talep artacak bununla birlikte yatırımcı sayısı da artacaktır.

Dedeman Palandöken bu sene sezonu ne zaman açtı, Yenilikler var mı?


Dedeman Palandöken Ski Resort 2010–2011 sezonunu 01.12.2010 tarihinde açtı. Tesisimiz kış sezonuna 2009 yılında başlayan ve kademeli olarak devam eden renovasyon faaliyetleri sonucunda yenilenmiş yüzü ile başladı. Bölgede 2011 Universiade kapsamında yapılan değişikliler ile paralel misafir konforuna, memnuniyetine yönelik yenileme çalışmaları yapıldı. Açılan fast-food üniteleri ile misafirler kayak kıyafetlerinden ödün vermeden yiyecek ve içecek hizmetlerinden hızlı bir şekilde yararlanma şansı bulacaklar. Ayrıca bu yıl hizmete sokacağımız A'la Carte restoranımız Palandöken ziyaretçilerinin hoşlanacağını düşündüğümüz farklı tatlar sunacak.

Müşteri profilinizi yorumlayacak olursanız, Dedeman Palandöken'i kimlerin daha çok tercih ettiğini söyleyebilirsiniz?


Palandöken bölgesi ağırlıklı Türkiye, Rusya, Ukrayna'dan gelen kayak severleri ağırlamaktadır. Genelde orta yaş ve üzeri aileler tercih etmektedir. Fakat Dedeman Palandöken otelimizin önüne yapılan Türkiye'deki tek olimpik ölçülerdeki snow-park'ın bu yıldan itibaren genç adrenalin seven snowboardcuların ilgisini çekeceğini tahmin etmekteyim.

Dedeman Palandöken kayak severlere ne gibi hizmetler sunuyor?

Dedeman Palandöken Ski Resort FB konsepti ile misafirlerine sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği alma imkanı yanında satış fiyatına dahil olan skipass ile gün içerisinde kayak liftlerini sınırsız kullanma imkanı sağlamaktadır. Kayak kiralama üniteleri ile sorunsuz kayak yapma imkânı sağlamaktadır. Bunun yanında havaalanı transferi, çocuk kulübü, sauna, kapalı havuz, Türk hamamı, fitness, çeşitli yarışmalar, disko aktiviteleri ile de misafirlerimizin kayak dışında kalan zamanlarını neşe içerisinde geçirme şansı sunmaktadır.

Universiade Kış Olimpiyatları ve bu doğrultuda Palandöken'deki gelişmeler hakkında neler demek istersiniz?

2011 Universiade organizasyonu ile bu çerçevede yapılan yatırımlar Erzurum ilini bir kayak merkezinden ziyade kış sporları merkezi haline getirmiştir. Tabii ki bu yatırımların büyük bir kısmı Palandöken kayak merkezine yapılmıştır. Özellikle snowboard için yapılan half-pipe ve snow park dünya standartlarındadır. Yeni açılan kayak pistleri ile kayak yapacak olanlar için alternatifler çoğalmıştır. Suni kar üniteleri kayak sezonunun uzamasını sağlayacaktır. Ayrıca kayakla atlama kuleleri, buz hokeyi salonu, buz pateni salonu, kandilli biatlon yarış alanları, bowling salonu ve en önemli olan yeni devreye alınan konaklı kayak merkezi ile bölgeye gelen ziyaretçiler birçok alternatife kavuşmuştur. Bu bağlamda bakıldığında Palandöken kayak merkezi 2011 sonrasında 2012 yılında düzenlenecek dünya gençler alp displini kayak yarışları, Dünya gazeteciler olimpiyatı, birçok uluslararası kategorilerdeki snowboard yarışları, 2013 balkan şampiyonası ile artık adım adım olimpiyatlara yaklaşmaktadır.

Önümüzdeki dönem hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Gelişen trende uyum sağlayarak yüksek kalite ile bölgeye olan talebin artmasını sağlamak. Yüksek doluluklar elde etmek, suni kar sistemlerinin avantajı ile kayak severlere daha fazla kayak yapma imkânı sağlamak. Bölgenin bilinirlik ve cazibesini arttırarak Palandöken kayak merkezini dünya markaları arasına yerleştirmek başlıca hedeflerimiz.
M. ALTUĞ KARGI: DEDEMAN PALANDÖKEN SKİ LODGE OTEL MÜDÜRÜ

KAYAK PALANDÖKEN’DE YAPILIR!


Bir dağ otelisiniz ama yaz-kış açıksınız. Mevsimsel olarak yoğunluğunuz ne şekilde değişiyor?

Aralık ve Nisan aylarını kapsayan kayak sezonu dönemi içerisinde, yurtdışı ve yurt içinden kayak sporu ile ilgilenen misafirlerimizin yoğun talepleri ile karşılaşılmaktadır. Bu dönem haricinde misafir profilimizin büyük bir kısmını şirket misafirleri oluşturmaktadır. Chalet tarzı dizaynı ile Dedeman Palandöken Ski Lodge otelimiz, günün stres ve yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerimiz için geniş ve konforlu odaları, sağlık merkezi ve şömineli restoran ve Lobby alanları ile keyifli atmosferler yaratmaktadır.


Dedeman Palandöken Ski Lodge aynı zamanda iş oteli olarak da faaliyet gösteriyor. Oteli bu amaçla kullanacaklara bilgi verebilir misiniz?

610 m2'lik Akdora salonu, 3 bölüme ayrılabilme özelliği ile çok amaçlı konferans, toplantı ve organizasyonlar için ideal toplantı ortamı yaratmaktadır. Toplantı salonlarımız, konferans ve diğer organizasyonlar için gerekli tüm teknik ekipman ile donanımlıdır. Otelimiz tüm yıl boyunca irili ve ufaklı şirket toplantılarına ev sahipliği yapmaktadır. Butik tarzı, kişiye özel hizmet anlayışı ve aynı zamanda kış sporları alternatifi ile seminer, konferans, şirket ve motivasyon toplantıları için ideal ortam oluşturmaktadır.Misafirlerinize ne şekilde vakit geçirmelerini tavsiye edersiniz? Yakın çevrede nerelere gidebilirler?

Otelimizin bulunduğu konumdan sadece bir saatlik karayolu uzaklığında ve dünyanın üçüncü doğal büyük şelalesi olan Tortum Şelalesi bölgemizde görülmeye değer güzelliklerin içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte otelimize 10 dakikalık mesafede bulunan Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Erzurum Kalesi, Ilıca Kaplıcaları ve Kurtuluş Savaşı'nın canlı izlerini barındıran tabyalar görülesi mekanlardan sadece birkaçı. Bölgenin kültür mirası olan ve otantik mimari yapısını koruyan Erzurum Evleri görülmeye ve bu alan içerisinde yer alan yöre mutfakları lezzetleri tadılmaya değerdir. Aynı zamanda Cağ Kebabı, Ayran Aşı, Borani, Peynir Kuymağı, Kadayıf Dolması yöresel mutfak kültürünün keşfedilmesi gereken lezzetlerin başında gelmektedir.
İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan kayakseverlerin Erzurum'u tercih etmesi için ne gibi sebepler var?Palandöken kayak merkezi 3160 metre ile Türkiye'nin en yüksek rakımlı pistine sahiptir. 3160 metreden 2100 metre rakıma, hiç durmadan kayarak inmek mümkündür. Pistlerin toplam uzunluğu yaklaşık 30 km. dir. En uzun pisti 12 km. ye ulaşmaktadır. Kayak mevsimi Aralık ve Mayıs ayı süresince devam etmekte olup, 3160 metrede yaz dönemlerinde dahi kayak yapma imkanı bulunmaktadır. Mevsim boyunca "Toz Kar" üzerinde kayak yapılmaktadır. Yeni açılan Konaklı beldesininde Palandöke'ne 14 km uzaklıkta bulunması ve 28 km'lik kayak pistleri ile kayak severlere yeni bir bölgede kayak yapma şansı tanıması ayrı bir avantaj olarak nitelendirilebilinir. İstanbul, İzmir,Ankara gibi büyük şehirlerden Erzuruma ulaşmak sadece 2 saat kadar kısa bir zaman almaktadır. Havalimanından kayak merkezine ulaşım mesafesi sadece 15 dakikadır. Uçak sefer sayılarının artmış olmasıda ulaşım alternatifleri için ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Palandöken kayak merkezimizin çok kısa bir zaman içerisinde tüm kayak severlerin vazgeçilmez destinasyonu ve göz bebeği olacağına yürekten inanıyor ve kayaksever dostlarımızı bu doyumsuz tecrübeyi yaşamaları için Erzurum Palandöken'e davet ediyoruz.
Dedeman Quarterly


Bu Haber 05.01.2011 - 14:20:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.