‘’Bu durum Alman ve İngiliz tur operatörlerini de ilgilendiriyor‘’

‘’Bu durum Alman ve İngiliz tur operatörlerini de ilgilendiriyor‘’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirdiği temasların ardından açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Berlin’deki temaslarının ardından Libya, AB’nin seyahat uyarısı ve Almanya’nın 1 Temmuz’da üstleneceği AB dönem başkanlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

''Turist sezonu geldi, tedbirlerin esnetildiği ikinci aşamaya geçtik''

Türkiye’nin koronavirüs konusunda sıkı tedbirler aldığını söyleyen İbrahim Kalın, salgının tam olarak bitmediğini ve tedbirlerin uygulanmaya devam ettiğini kaydetti. Turist sezonunun geldiğini ve Türkiye’nin yavaş yavaş tedbirlerin esnetildiği ikinci aşamaya geçtiğini belirten İbrahim Kalın, ‘’Dikkatli bir şekilde bu sağlık kurallarını uyguladığımız müddetçe de artık insan hareketliğinin normalleşmesi de beklenen bir durum." şeklinde konuştu.

Türkiye’nin aldığı tedbirlerle turizme hazır olduğunu kaydeden Kalın, bu durumu muhataplarına ilettiklerini söyledi.

''Bu durum Alman tur operatörlerini ve Alman şirketleri de ilgilendiriyor''

Almanya’nın AB’nin Türkiye’ye dönük seyahat uyarısının sadece Türk tur operatörlerini ilgilendirmediğini belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, ‘’Bu durum Alman tur operatörlerini ve Alman şirketlerini de ilgilendiriyor. Almanların da orada (Türkiye) yatırımları var. Aynı şekilde İngilizlerin ve başka ülkelerin de. Biz bu hareketliliği (turizm) sağlık kuralları çerçevesinde yönetmenin mümkün olduğuna inanıyoruz. Türkiye bu konuda hazır, kendine güveniyor.’’ ifadelerini kullandı. 

Türkiye’deki otellerin, turizm beldelerinin, seyahat acentelerinin, hava yolu şirketlerinin ve otobüslerin kuralları ve koşulları yerine getirecek şekilde dizayn edildiğini belirten İbrahim Kalın, Türkiye’de uygulanan sertifika sistemine dikkat çekti.

''Yerinde inceleme yapabilirler''

Kalın turizmle ilgili son olarak; hazırlıkları ve çalışmaları görmek için bu ülkelerin yetkililerinin ve tur operatörlerinin Türkiye’de yerinde incelemeler yapabileceklerini kaydetti.Bu Haber 13.06.2020 - 21:57:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hakkı demir - 15.06.2020 - 03:06

    Son vaka artışından sonra Almanların gelmesini beklemek bence hayalcilik. İyi şeyler söylemek isterdim ama gerçekler böyle.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.