''Bu yıl turizmde biz de hedefimizi tutturamasak da...''

''Bu yıl turizmde biz de hedefimizi tutturamasak da...''
İki yılını dolduran 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde yapılanları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizmle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin iki yılında 'yapılanları' anlatan Erdoğan, turizm alanında faaliyete geçiriline projeler ve yapılan çalışmalardan da bahsetti.

Göbeklitepe'nin UNESCI Dünya Mirası kalıcı listesine alındığını söyleyen Erdoğan, 2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edildiğini hatırlattı.

Bu dönemde 363 arkeolojik kazı yapıldığını ve yurt dışındaki 13 bin 01 eserin Türkiye'ye getirildiğini belirten Erdoğan, ''2018 yılında ülkemize gelen ziyaretçi sayısı 46 milyonu aşarken, 2019 yılında bu sayı 52 milyona yaklaştı. Salgın nedeniyle bu yıl tüm dünya gibi biz de hedeflerimizi tutturamasak da inşallah en kısa sürede kayıplarımızı telafi edeceğiz.'' dedi.

Türkiye'deki mavi bayraklı plajlara 27 daha eklendiğini söyleyen Erdoğan, restore dilen tarihi eserlere son iki yılda 234 eser daha eklendiğini ifade etti.

Erdoğan ayrıca, Turistik Doğu Ekspresi'nin hayata geçirildiğini ve turizm sektörüne 'nitelikli' eleman yetiştirmek için 11 yeni meslek lisesinin açıldığını kaydetti.Bu Haber 22.07.2020 - 09:13:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.