Corendon’dan Hollanda hükümetine yanıt

Corendon’dan Hollanda hükümetine yanıt
Hollanda hükümetinin düzenlediği 'korona krizi' toplantısı sonrasında basına açıklamada bulunan Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Halk Sağlığı Bakanı Hugo de Jonge, bir yandan iptal edilen tatiller için geri ödeme yerine kupon kabul etmeleri yönünde halka telkinde bulunurken bir yandan da Corendon'un10 Temmuz'da başlatacağı uçuşlardan uzak durmalarını istedi.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Tur operatörü Corendon'un 10 Temmuz'da başlatacağını duyurdu Türkiye uçuşlarına hükümetin tepesinden itiraz geldi. Hükümetin yaptığı kriz toplantısı sonrasında basının karşısına geçen Hollanda Başbakan Mark Rutte ve Halk Sağlığı Bakanı Hugo de Jonge, Corendon'un başlatacağını duyurduğu 'koronasız tatil' operasyonlarına halkın katılmaması gerektiğini söyledi.

Koronasız tatil

Bu hafta başında bir açıklama yapan Corendon, 'koronasız tatil' mottosuyla operasyonlara başlamak istediğini duyurmuştu. Şirketin yaptığı açıklamada, tatilcilerin otele girmeden önce korona testine tabi tutulacağı, otelden çıkmayacağı ve kaldıkları süre içinde iki korona testi daha yapılacağı belirtilmiş.

‘’Her şey dahile virüs de dahil olabilir’’

Corendon'un bu hamlesiyle ilgili açıklama yapan Halk Sağlığı Bakanı Hugo de Jonge, Corendon'un satın aldığı testlerin güvenli olmadığını ileri sürdü. ''Bu bir tür sahte güvenlik. Her şey dahil tatile virüs de dahil olabilir.'' ifadelerini kullandı.

‘’Bir anda kabine düzeyinde yanıt geldi’’

Hükümetin çıkışının kendileri sürpriz olduğunu belirten tur operatörü Corendon'un CEO'su Steven van der Heijden, NPO Radyo'ya yaptığı açıklamada, ''Şirketimiz gerçek korona testleri kullanacak, antikor değil. Bakanın böylesine basit bir yanıt kullanmasını şaşırtıcı buluyorum. Konuyu bir süredir hükümetle görüşmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar bir cevap ya da sinyal da almadık. Bunun üzerine harekete geçtik ve bir anda kabine düzeyinde yanıt geldi.'' ifadelerini kullandı.

‘’Doğru test ve destinasyonlar için çalışıyoruz’’

Corendon'un 'sahte güvenlik' olarak olarak değerlendirilebilecek bir adımının olmadığını kaydeden Steven van der Heijden, ''Çünkü enfeksiyonun yayılması doğrudan ismimize ve markamıza zarar verir. Rezervasyonlar şu anda hala mümkün değil. Biz, doğru test ve destinasyonlar üzerinde çalışıyoruz. Müşteriler planlarımıza olumlu yanıt veriyor.'' şeklinde konuştu.

Resti çekti

Corendon'un pazartesi (bugün) Altyapı ve Çevre Bakanlığı ile görüşerek Türkiye'ye operasyonun başlayıp başlamayacağına karar evreceğini kaydeden Steven van der Heijden, ''Eğer diğer hava yolu şirketlerinin Türkiye'ye uçması durdurulursa biz de uçmayacağız. Aksi halde Corendon, en büyük varış noktası olan Türkiye'ye dönük uçuşları sürdürme kararı geçerliliğini koruyor.'' ifadelerini kullandı.Bu Haber 29.06.2020 - 09:38:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.