Türk tur operatörüne İsviçre'den 9 milyon euro kredi

Türk tur operatörüne İsviçre'den 9 milyon euro kredi

İsviçre, Türkiye spesiyalisti Bentour'a 9 milyon euro kredi sağladı.


TurizmGüncel – Dış Haberler

İsviçre, Türkiye spesiyalisti Bentour'a yıllık yüzde 0.5 faizle 5 yıllığına 9 milyon euro kredi verdi. Bentour CEO'su Deniz Uğur, şirket merkezinin İsviçre'de olduğu için böyle bir kredinin kendilerine verildiğini söyledi.

Sektör 2021 yılında normale döner

Devlet garantisinde verilen düşük faizli kredinin Bentour'a büyük bir güven sağladığını açıklayan Uğur, seyahat sektörünün anca 2021 yılında normale döneceğini belirterek, şirket olarak uzun vadeli likiditeye ve özsermayeye yatırım yaptıklarını ifade etti.

Krediyle birlikte profesyonel ekibi kriz nedeniyle kaybetmeyeceklerini kaydeden Deniz Uğur, ''Bu ekibi 15 yılda bir araya getirdik ve yola birlikte devam etmek istiyoruz.'' dedi.

Rosati: İptal edilen turların komisyonunu acentelerden almıyoruz

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati ise, ''Bentour'u korumak zorundayız ancak acente partnerlerimizi kaybetmek pahasına değil. Bu nedenle iptal edilen turların komisyonlarını acente partnerlerimizden geri almadık. Bentour, koronavirüs kriziyle birlikte, iptal edilen turların komisyon bedellerini acentelerden almayan ilk tur operatörü'' ifadelerini kullandı.Bu Haber 16.04.2020 - 19:03:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.