Bayram öncesi uçak bileti fiyatlarında büyük artışı

Bayram öncesi uçak bileti fiyatlarında büyük artışı

Bayrama günler günler kala uçak bileti fiyatlarının 3 kata varan oranlarda zamlandığı bildirildi.


Bayrama günler kala otobüs ve uçak bileti fiyatlarında büyük artışlar yaşandığı belirtiliyor. Bayramı memleketinde veya gezide/tatilde geçirmek isteyen geniş bir kesim olduğu için, firmalar bilet fiyatını artırıyor.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, bayrama günler kala açıklanan fiyatlarla 15 Nisan sonrasındaki fiyatlar arasında büyük fark bulunuyor.

Uçak bileti fiyatları uçtu

İstanbul'dan şehir dışına yapılacak uçuşlar son 1 haftada yüzde 300'e kadar arttı. 15 nisanda, İstanbul-Kars uçak bileti 1.128 TL'ye satın alınabiliyorken, şu an İstanbul-Kars bileti 3.000 TL'ye çıktı.

Aktarmalı bilet 3 bin TL

İstanbul-Antalya arası uçak bileti 3.000 TL'ye kadar tırmandı. Sebebiyse, aktarmasız uçuşların tükenmesi sonrası, geriye yalnızca aktarma ve business class biletlerin kalması.

Havayoluyla bayramda seyahat etmek isteyen yurttaşlar, bayram öncesi bilet satış yoğunluğu ve zamlar sebebiyle bu tutarı ödemek zorunda kaldı.

Otobüs bileti fiyatları da arttı

Yurttaşlar uçak biletlerinin pahalılığı sebebiyle otobüs biletlerine yönelmeyi düşünürken otobüs firmaları da fiyatları artırdı. Geçen hafta alabileceğiniz bilet fiyatını şu an aynı fiyattan bulmak neredeyse imkansız oldu.Bu Haber 26.04.2022 - 09:00:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • bilgi kirliliği

    Deniz Yasa 26.04.2022 - 09:58

    Fiyatlar tabiiki armıştır ama örneklemede sıkıntı var. 1.128 TL lik bilet satandart, ikincisi Business

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.