‘Bayram için Türk otelleri doldu, Rus turistlere yer yok’ iddiası

‘Bayram için Türk otelleri doldu, Rus turistlere yer yok’ iddiası

Rus vatandaşlarının Kurban Bayramı tatili nedeniyle Türkiye ve Mısır otellerinde yer bulmakta zorluk çektiği belirtildi.


Rus medyası, Kurban Bayramı tatili nedeniyle Türkiye ve Mısır otellerinde Rus turistlerin yer bulmakta zorluk çektiğini yazdı.

Tez Tour ve Fun&Sun yetkililerinden yapılan açıklamada, bu yaz uçuş kısıtlamaları nedeniyle Türkiye ve Mısır sahillerine olan talebin arzın çok üzerine çıktığı,  otellerin çoğunu yerel turistlerin doldurduğu, kalan yerler için ise fiyatların arttığı belirtildi.

TürkRus’ta yer alan habere göre, Turkom şirketinin sahibi Oleg Belotelov ise haziran başı itibarıyla Türk otellerinde doluluk oranının yüzde 60 olduğunu, geçen senenin aynı döneminde ise bu oranının yüzde 90'ı bulduğunu aktardı.

Kurban Bayramı nedeniyle fiyatlarda çok büyük artış yaşanmadığını, Antalya’ya iki kişilik 40-50 bin ruble civarında fiyata tur paketi satın almanın mümkün olduğunu belirten Belotelov, uçuş sürelerinin ise uzadığına, turistlerin Türkiye’ye 2 saat fazladan, Mısır’a 7,5 saat uçmaları gerektiğine dikkat çekti.Bu Haber 28.06.2022 - 08:45:43 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.