Barut Hotels çalışan sayısını korudu, hedef 3 yılda 6 bin istihdam

Barut Hotels çalışan sayısını korudu, hedef 3 yılda 6 bin istihdam

Türkiye'nin önde gelen otel gruplarından Barut Hotels, istihdam ettiği personel sayısını 3 yılda 6 binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Uluslararası seyahatlerin azalması, bölgesel karantinalar ve vaka sayılarının sürekli artması bu dönemde turizm işletmelerinin faaliyetlerine büyük zarar verdi. Çoğu işletme çalışmalarına bir süre ara verirken kimisi de bu dönemde personel sayısında tasarrufa giderek faaliyetlerini sürdürdü.

Barut Hotels ise bu dönemde hem personel sayısını hem de personel alım gücünü korudu. Şirket, istihdam ettiği personel sayısını önümüzdeki 3 yılda 6 binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

13 otel, 3 bin 500 çalışan, 10 bin yatak...

Son dönemdeki sıkıntılı sürece rağmen personel sayısında hedeflerini yükselttiklerini açıklayan Barut Hotels, tarafından paylaşılan bilgilerde “1971’de Antalya Side’de başlayan yolculuğumuz bugün 13 otel, 3 bin 500’ün üzerinde çalışan ve 10 bin yatak kapasitesi ile devam ediyor. Her yıl otelcilik hizmetlerini geliştirmek için yeni çalışmalar yürütüyoruz. ‘Mutlu çalışan-mutlu misafir’ felsefesinden ödün vermeden tamamladığımız 2020 yılında, tüm çalışanlarının haklarını güvence aldık. Bu süreçte ekibi küçültmedik. Farklı çalışma modelleri uyguladık. Çalışanların da ekonomik istikrarını sağlamaya çalıştık. Yeni yatırımlarını Ege’nin en berrak sularına sahip Didim’de sürdüren Barut Hotels 2025 yılında 6 binin üzerinde çalışana ulaşacak.

Tekrar misafir oranı yüzde 35

Turizm sektöründe yeni müşteri edinimi kadar eski müşterilerinde tekrar aynı ülkeye ve tesise gelmesi de çok önemlidir. Bu hem ülkelerin turizm sektörü için hem de turizmde faaliyet gösteren işletmeciler için sürdürülebilir bir ekonomi ortamı yaratır. Tekrar gelen misafir oranı yüzde 35 olan Barut Hotels’in 40-50 yıldır ziyaretçisi olan, 3. jenerasyon misafirleri var. Bu gastronomiden festivallere, doğal güzelliklerden kültürel faaliyetlere her alanda aldıkları hizmetlerden memnun kaldıkları için tercihlerini bu yönde kullanıyor” ifadelerine yer verildi.

Çevre projelerini tek çatı altında topladı

2019’da hayata geçirilen We Care Çevre Bilinci Projesi ile uzun yıllardır sürdürdükleri çevre konulu projelerini tek çatı altında toplayan marka, dört adet doğa kitabı, koruma altına aldığı bitki ve hayvan türleri, bahçelerinde uygun alanlarda oluşturduğu bakıma muhtaç hayvanlar için hazırlanan kedi evleri ile misafirlerinin takdir ve sevgisini topluyor.Bu Haber 29.04.2021 - 10:41:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • rf 02.05.2021 - 12:58

    advertorial, bu haber değil

  • Ekrem AKTAŞ 30.04.2021 - 06:38

    15 yıldır barut çalışanı olmaktan mutluyum...

  • ERKAN ARI 29.04.2021 - 09:17

    CIDDI BIR SIRKET ANTALYA DEDEMANI ALDIKLARI ZAMAN SOYLEMISTIM MARKA VIZYON SAHIBI OLDULAR PERSONELE DEGER VEREN BIR YAPI ALLAH YOLLARINI ACIK ETSIN.... ESKI YONETICI ERKAN ARI DEDEMAN ANTALYA

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.