Bakanlığın Belek’teki sahil projesine karşı basın açıklaması

Bakanlığın Belek’teki sahil projesine karşı basın açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın halkın kullanımında olan Serik’teki Belek ve Kadriye sahilleri ile ilgili plan değişikliği, Belek sahilinde düzenlenen bir basın açıklaması ile protesto edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, halkın kullanımındaki Belek ve Kadriye sahilleriyle ilgili hayata geçimeye çalıştığı düzenleme, CHP Antalya İl Örgütü tarafından protesto edildi.

İYİ Parti ve Demokrat Parti İl başkanlarının yanı sıra meclis üyelerinin ve sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı basın açıklamasında konuşan CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Serik halkına nefes alacak alan bırakılmadığını belirtti. Alınan karardan bir an önce dönülmesi gerektiğinin ifade eden Bayar, ‘’Bu yanlış karardan bir an önce dönülmezse Serik halkının hakkı olan sahilleri söke söke geri alacaktır.’’ dedi.

“21 Şubat'ta Serik Belediyesi önünde milletvekillerimizle, Serik İlçe Örgütümüzle birlikte Belek sahillerinin, ranta değil halka bırakılması gerektiğini, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, verdiği karardan acilen dönmesi gerektiğini haykırmıştık.’’ Bayar, bu yanlıştan dönülmediği gibi yapılan türlü türlü yanlışların ve yolsuzlukların da ortaya çıktığını ileri sürdü. Bayar, ‘’Alınan bu yanlış karardan derhal dönülmezse, bugün mevcut şartlar altında kısıtlı katılım ve imkanlarla gerçekleştirdiğimiz bu toplantıyı, koronavirüs salgını sona erdiğinde on binlerce Serikli'nin katılımıyla gerçekleştirecek, gerekirse gece gündüz burada nöbet tutacak, halk olarak hakkımız olan bu kıyı şeridini söke söke alacağız” şeklinde konuştu.

belekBu Haber 07.05.2020 - 15:39:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Aysun - 11.05.2020 - 04:46

    Mevcut turizm bakanı sadece kendi şirketlerin menfaatine göre hareket ediyor. ETS, ODAmax, ucuzabilet.com, Voyage otelleri, Maxx Royal otelleri, ETS gemileri, Elexus vs vs yetmiyor mu? Mehmet Nuri Ersoy istifa!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.