‘’Murat Ersoy şahsi çeklerini ödüyor bizim paramızı vermiyor’’

‘’Murat Ersoy şahsi çeklerini ödüyor bizim paramızı vermiyor’’

14 Şubat’ta iflas başvurusu yapan AtlasGlobal’in eski çalışanları aradan 4 ayı aşkın zaman geçmesine rağmen ne birikmiş maaşlarını ne de diğer haklarını alabildi. Bir AtlasGlobal çalışanı, Murat Ersoy’un kişisel çeklerini ödediğini ancak mağdur işçilerin parasını ödemediğini belirtiyor.


Ne maaşlarını ne de diğer haklarını alabildiler

AtlasGlobal mağduru 2 bin kişi, iflas başvurusu yapan şirketteki birikmiş ücretlerini ve diğer haklarını alabilmiş değil. Bianet’te yer alan habere göre kurdukları Atlas Zedeler Adalet Platformu (A.Z.A.P) aracılığıyla haklarını arayan eski çalışanlar, kimilerinin 4 kimilerinin ise 3 aylık maaşının verilmediğini ifade ediyor.

AtlasGlobal'in sahibi Murat Ersoy'un, AtlasGlobal için iflas başvurusunda bulunduğu haberi ilk olarak 12 Şubat'ta gündeme gelmişti.

Şirketin mağdur çalışanlarından 50 yaşındaki Tamer Ercan, iflasın ardından işçilerin sözleşmelerinin fesih işlemlerinin yapıldığını belirterek, “Elimize kıdem tazminatlarının ne kadar olduğuna dair bir belge verdiler. Alınmayan maaşlarla ilgili hiçbir şey söylemediler. Ne maaşlarımız ne de kıdem tazminatlarımız ödendi” diyor:

“Bazı arkadaşlarımız maaşlarını alamadığı için noterden ihtarname gönderdi. İhtarname gönderilen arkadaşlarımızın sözleşmeleri İş Kanunu 25/2 (Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller nedeniyle iş sözleşmesinin feshedilmesi) kapsamında feshedildi.

"Anne babasının yanına dönenler var"

"Büyük bir çoğunluk ise iflastan 3-4 gün sonra gelip çıkışlarını aldı. 2 bin kişi mağdur olarak ortada kaldık. İş bulamadık. İş bulanlar pandemiyle birlikte tekrar işsiz kaldı. İnsanların durumu o kadar kötü ki, birçok arkadaşımız evlerini kapattı. Bekar olanlar annelerinin babalarının yanına sığındı.

"Şu an hayat geçmiyor. Pandemiyle hemen herkes ödemelerini üç ay öteledi. Ama gelin görün ki Temmuz geliyor. İnsanlar şimdi kara kara ben ‘Ne yapacağım?’ diye düşünüyor.

"Vaatler tutulmadı"

"Ben 50 yaşındayım. 50 yaşında nasıl iş bulacağım kara kara onu düşünüyorum açıkçası. Başka bir sektöre geçme olasılığım da yok. Ne yapacağımı bilmiyorum.

‘’Murat bey kendi şahsi çeklerinin ödemesini yapıyor’’

"Sürecin başında vaatler verilmişti ama tutulmadı. Tarih vermişlerdi, uyulmadı. Murat Ersoy uzun bir süre pandemiyi öne sürdü, ödeme yapmadı. ‘Ben hiçbir şekilde bu durumda plansız ödeme yapmam’ dedi. Ama Murat Bey’in kendi şahsi çeklerini, ödemelerini yaptığını biliyoruz.

"Bizim tek bir talebimiz haklarımızın ödenmesi. Başka bir talebimiz yok. Çünkü karşımızdaki kişiler bunu ödeyebilecek kişiler. Sadece kira gelirleriyle bizim mağduriyetimizi giderebilecek insanlar. Gelirleri olmayan kişiler değil ki. Karşımızdaki insanlar sıfırı tüketmiş insanlar değil. Öyle olsa biraz daha düşünürsün ‘Onlar da tüm varlıklarını kaybetti’ dersin ama öyle bir şey de yok."Bu Haber 23.06.2020 - 11:27:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • erhan bektas - 10.07.2020 - 12:40

    turizm bakanının ikiz kardeşi murat ersoy ! turizmin içine ettiniz ne acente bıraktınız ne müşteri yazıklar olsun !!!

  • GÜLTEKİN İTİMAT - 23.06.2020 - 09:25

    Bu şahıs Turizm Bakanı değilmi..? Ne kadar benziyor.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.