Antalya’da fahiş kira balonu patladı

Antalya’da fahiş kira balonu patladı

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle bu iki ülkeden yoğun göç alan Antalya’da kira balonu patladı. Sektör temsilcileri, kirayı ödemeden kaçan kiracılar dahi olduğunu söyledi.


Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle artan talep sonrası kiralara fahiş zam yapan ev sahipleri şimdi adliyenin yolunu tutmaya başladı. Alanya ve Manavgat’ta çok sayıda mağdur olduğunu belirten sektör temsilcileri, “Kira balonu fena patladı” dedi.

Hürriyet'ten Salim Uzun'a konuşan Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı İsmail Çağlar, Özellikle Alanya ve Manavgat'ta kira piyasasında ciddi sıkıntılar olduğunu, evi yüksek kiraladığını anlayan yabancıların kira ödemediğini, kaçanlar dahi olduğunu söyledi.

Çağlar, "Ev sahiplerinin birçoğu kira bedellerini düzgün biçimde alamıyor. Yüksek bedelleri kabul edip evlere yerleşen yabancı kiracılar, ‘Bize piyasanın çok üstünde kiralama yapmışsınız’ gerekçesiyle ya kirayı ödemiyor ya da kira bedelinde indirim istiyor. Kirasını ödemeden ülkesine dönenler bile var. Bu tartışmalar yargıya da taşınmaya başladı. 2-3 ay 10-15 bin TL kira alanlar mahkeme kapılarında sürünüyor" diye konuştu.Bu Haber 06.08.2022 - 22:07:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Moon 07.08.2022 - 02:12

    Beter olsunlar ev sahipleri. Paranın kokusunu sansar gibi aldılar ama böyle patlar ellerinde işte. Fırsatçılık yaptılar, köpek bağlasan durmayacak evlere 8-10 bin kira istiyorlar.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.