Antalya Valiliğinden sahile vuran 6 cesede ilişkin açıklama

Antalya Valiliğinden sahile vuran 6 cesede ilişkin açıklama
Antalya Valiliği, peş peşe sahile vuran 6 cesetle ilgili açıklama yaptı.

Antalya’da 5 günde 6 cesedin kıyıya vurması sonrası Valilikten açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamaya göre cesetlerden 5’i Suriye vatandaşlarına biri ise Türk vatandaşına ait. 

Cesetlerden birinin bir süre önce kaybolan M.Ş.E’ye ait olduğunun değerlendirildiği aktarılan Valilik  açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Nihai sonuç adli tıp incelemesi sonucu ortaya çıkacaktır. Diğer 5 cansız bedene ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu belirlenmiştir. Lübnan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından 11 Aralık 2023’te Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs’a doğru hareket ettiği, saatler sonra tekneyle bağlantının kesildiği ve müteakiben teknenin kaybolduğu bildirilmiştir. Son bir haftalık meteorolojik kayıtlar incelendiğinde, hakim rüzgarın güney ve dalganın güney doğu yönünden geldiği tespit edilmiş olup, muhtemel teknenin batması sonucunda bahse konu cansız bedenlerin akıntı, rüzgar ve dalga sebebiyle ilimizin kıyı hatlarına sürüklenebileceği ihtimali değerlendirilmektedir. 2023-2024 yıllarında Antalya ilinde herhangi bir düzensiz göçmen grubuna ilişkin intikal etmiş bir kaza, olay veya kayıp bildirimi bulunmamaktadır.”


Bu Haber 22.01.2024 - 08:29:27 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.