Antalya Havalimanında kapasite iki katına çıkarılıyor

Antalya Havalimanında kapasite iki katına çıkarılıyor

Antalya Havalimanında düzenlenen zirveyle havalimanı kapasitesinin iki katına çıkarılması planlanıyor.


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Antalya Havalimanında düzenlenen zirvenin ayrıntılarını açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı İsmail Kurt’un başkanlığında gerçekleşen toplantıya, çok sayıda hava yolu yetkilisi katılım gösterdi.

Alanya Postası’nda yer alan habere göre zirvenin ana konusu, turizm sezonunda elde edilen rekorların daha etkin yönetilmesi ve Antalya Havalimanının kapasitesinin iki katına çıkarılması oldu. Genişletme çalışmalarının, artan uçuş ve yolcu trafiğini daha iyi yönetebilmek için kritik öneme sahip olduğu belirtildi.

Toplantıda ayrıca, Avrupa hava sahasındaki tıkanıklık ve sektördeki diğer sorunların ele alınması için somut adımlar atılması konusunda tüm paydaşların mutabık kaldığı bir deklarasyon hazırlandı.Bu Haber 08.07.2024 - 11:10:25 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Daha iyi şartlar

    İdris ekinci 12.07.2024 - 10:49

    Önce çalışanlara değer verip güzel bir karşılama yapılırsa yazın sıcağında kışın soğuğunda ve tuvaletler bile küçücük misafirleri göndermeye utanıyoruz biraz daha insancıl şartlar lütfen

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.