'Yardım almazsak ölürüz' diyen acenteler protestoya hazırlanıyor

'Yardım almazsak ölürüz' diyen acenteler protestoya hazırlanıyor
Almanya'nın 30'da fazla şehrindeki seyahat acenteleri, 'kurtarma paketi' için eyleme hazırlanıyor. Acenteler, ''Kurtarma ve korum paketi istiyoruz. Eğer yardım alamazsak ölürüz.'' diyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Seyahat acenteleri aralarında Berlin, Dresden, Wiesbaden ve Nuremberg'in de bulunduğu Almanya'nın 30 şehrinde eylem yapmaya hazırlanıyor. Acenteler, 29 Nisan Çarşamba günü, ''Yardım alamazsak ölürüz'' diyecek.

Thüringen'den seyahat acentesi Anke Mingerzahn Facebook'ta oluşturduğu ''Ülke çapında eylemlere hazırlan'' grubunun hızla büyüdüğü ve 4 bin acenteye ulaştığı belirtiliyor. Farklı şehirlerden grupların bir araya gelerek eylem takvimi belirlediği, afişleri ve diğer detayları hazırladığı belirtiliyor. Anke Mingerzahn, ''Amacımız çok yüksek ses çıkarmak değil, dikkate alınmak'' diyor.

Koronavirüs semptomları gösterenlerin eylemlere alınmayacağı, katılımcıların 1.5 metre mesafe kuralına uycağı, eldiven ve maske takacağı belirtiliyor. Protestoların şehirlerin 'politik' merkezlerinden yapılacağı açıklanırken, Berlin'deki eylem yerinin Postam'daki Devlet Şansölyesi olduğu kaydedildi.Bu Haber 27.04.2020 - 13:11:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.