Alman hükümetinden yaz tatiliyle ilgili kötü haber

Alman hükümetinden yaz tatiliyle ilgili kötü haber
Alman hükümeti, Almanların bu yaz Türkiye, Yunanistan ve İspanya gibi ülkelerde tatil yapmasının zor olduğunu açıkladı.

Alman hükümeti, bu yıl Türkiye, İspanya veya Yunanistan gibi Almanların tercih ettiği ülkelerde yaz tatili yapılabileceği konusunda çok umutlu değil. Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiss, seyahat edeceklerin görece yakın bir süre içinde yine Türkiye, İspanya veya Yunanistan gibi ülkelere gitme ihtimalinin pek bulunmadığını ifade etti.

''Almanların çoğu ülke içinde tatil yapacak''

DW Türkçe'nin Alman ZDF televizyonundan aktardığı habere göre Bareiss, seyahate ilişkin standartlar ve koruyucu önlemler konusunda çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti. Bunların iş seyahatleri için de geçerli olacağını belirten Bareiss, daha uzak ülkelere seyahatlerin ise büyük ölçüde iptal edileceğini, dünya genelinde hâlâ çok sayıda seyahat kısıtlaması bulunduğunu söyledi. Almanların çoğunun ülke içinde tatil yapmak durumunda kalacağını belirten Bareiss, koruyucu önlemler için sektörün temsilcileri ile görüşmelerin sürdüğünü dile getirdi.

''Günlük vaka sayısı 100'ün altına düşmeden...''

Robert Koch Enstitüsü Başkan Yardımcısı Lars Schaade, koronavirüsle mücadele kapsamında sosyal ve ekonomik hayata getirilen kısıtlamaların şu aşamada daha da gevşetilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Berlin’de düzenlenen basın toplantısında salgınla ilgili gelişmeleri değerlendiren Schaade, bir gün içinde tespit edilen yeni vaka sayısının 100’ün altına düşmesi halinde, kısıtlamaların daha da gevşetilmesinin düşünülebileceğini belirtti. Schaade, sadece vaka sayısı 100’ün altında olduğu zaman yetkililerin bu vakaları ve bunların temas ettiği kişileri takip edebildiğine dikkat çekti. Almanya’da hâlâ günde 2 bin civarında yeni vaka kaydediliyor.Bu Haber 24.04.2020 - 14:40:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • İsmail uya - 03.06.2020 - 01:59

  Almanların ve bütün Avrupa Birliği ülkelerinin gözünde Türkiye geri kalmış bir ortadoğu ülkesi...akp ye ne kadar teşekkür etsek azdır bizi bu hallere düşürdüğü için...

 • H. - 28.04.2020 - 07:07

  En azından transit geçişlere izin verilir umarım,bu yaz gelemeyeceğiz gibi memlekete,TR açıklık getirsin lütfen,karantina şartıyla gelmek istiyorum,zararım var gelmez isem.

 • Alihiracal - 25.04.2020 - 01:35

  Gelmesenizde.olur. Zaten.bu.vuris.yabancilardan.bulasti.bize.saglik.onemli.para.deyil.

 • Duygu - 25.04.2020 - 01:14

  Türkiye de kollarını açmış Almanları bekliyodu

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.