Akay Travel Baltık ülkelerinden sezonun ilk turistlerini Antalya'ya getirdi

Akay Travel Baltık ülkelerinden sezonun ilk turistlerini Antalya'ya getirdi
Akay Travel pandemi nedeni ile verilen bir yıllık zorunlu aradan sonra sezonun ilk Baltık müşterilerini karşıladı.

Litvanya’nın başkenti Vilnius 'dan Antalya'ya 2021 sezonunun ilk direkt charter uçuşu bugün gerçekleşti.

Sırada Estonya ve Letonya var

Uzun bir aradan sonra İlk uçuşun gerçekleşmesinin ve yüzde 100 koltuk doluluğuna ulaşmasının önemine değinen Akay Travel Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Okudur, diğer Baltık ülkeleri Estonya ve Letonya’dan da önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan uçuşlar sonrasında hareketliliğin artacağını öngördüklerini söyledi. Ayrıca yaz sezonu boyunca gerek Antalya Havalimanına gerekse Gazipaşa Havalimanına planlanan uçuşlarla Baltık yolcularını “özledikleri Antalya” ile buluşturuyor olmaktan duydukları heyecanını dile getirdi.

''Bakanlığın kararına rağmen farklı tutum sergileyen oteller istikrarsızlık oluşturuyor''

Güvenli Turizm Sertifikası alan işletmelerde belirlenen kuralların titizlikle uygulanmasının satışlara olumlu katkı sağladığını ifade eden Okudur, Akay Travel filosunda bulunan tüm öz mal araçları için ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ aldıklarını belirtti. Okudur, “31 Mart Çarşamba günü Baltık televizyon kanalında 3'üncü canlı yayını gerçekleştiren eşim, turizmde, sertifikasyon konusuna ek olarak, bu yaz turizm personelinin de öncelikli aşılanmasının, bölgemize olan seyahat güvenini arttıracağını belirtti. Turistlerin otellerinde konaklamaları süresince, covid-19 vakası ile karşılaşması halinde, test sonucu negatife dönene kadar ilave konaklama bedeli uygulanmaması hususunda bakanlığın tavsiye kararı olmasına rağmen farklı tutumlar sergileyen otelcilerin bu güvene karşı istikrarsızlık oluşturduğunu belirtti.'' dedi.

9 ülkeden turist getirecek

Akay Travel Baltık pazarındaki başarısının yanı sıra Macaristan, Romanya, Kosova, Sırbistan, Bosna, Çekya ve portföyüne yeni dahil ettiği Bulgaristan, Polonya ve Ukrayna pazarlarında güçlü partnerleri ile birlikte Antalya’ya her geçen yıl daha da fazla turist kazandırmaya devam edeceklerini belirten Ethem Okudur tüm turizm camiasına iyi bir sezon diledi.Bu Haber 01.04.2021 - 15:40:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.