2024 Antalya Turizm Fuarı hangi tarihte yapılacak?

2024 Antalya Turizm Fuarı hangi tarihte yapılacak?
Kısa sürede önemli bir büyüklüğe ve ilgiye ulaşan Antalya Turizm Fuarının (ATF) 2024 tarihi ve fuar yerleşim planı belli oldu.

Bu yıl yapılan ve 2 gün süren fuarda 58 ülkeden 23 bin 600 turizm profesyonelini bir araya getiren ATF üç güne çıkıyor. Önümüzdeki yıl 6’ncısı düzenlenecek olan fuar, 23-24-25 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

Üç gün boyunca yüzde 100 turizm konuşulacak

Türkiye’nin ve Akdeniz’in en verimli turizm fuarı olarak sektöre bir kez daha hareket ve heyecan getirecek olan ATF24, bu yıl katılımcı ve ziyaretçilerden gelen yoğun talep üzerine 3 gün yapılacak. Turizm sektörünün en seçkin markalarının 2025 planlarını oluşturmalarına zemin oluşturacak olan Antalya Turizm Fuarı’nda turizm paydaşları 3 gün boyunca turizm konuşacak.

ATF24, her geçen yıl gelişen ve geliştiren yapısı ile sektörün birbirinden farklı pazar ve dinamiklerini güçlendirmeye, ilişkileri pekiştirmeye ve kurulacak yeni bağlantılarla kişi, kurum, kuruluş ve destinasyonların gelişimlerine ‘yüzde 100 Türkiye turizm 100 Turizm’ mottosu ile katma değer üretecek.

ATF - B2B merkezi

Ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerini ve yatırımcılarını “yerinde pazarlama” ilkesiyle bir araya getirmek amacıyla 2019 yılında yola çıkan ATF; 23-25 Ekim’de, yurt dışından davetli 2 bin seyahat acentesi ile tam zamanlı, dolu dizgin, nefes almaksızın üç gün süresince 10.00 – 18.00 saatleri arasında birebir iş görüşmeleri ve gece organizasyonlarında network etkinliklerine ev sahipliği yapacak. 

Antalya Turizm Fuarı; Türkiye ile birlikte tüm dünya pazarlarına misafir üreten 35 ülkeden davetli seyahat acenteleri, Türkiye kaynak pazarlarının en etkin tur operatörleri, hizmet kalitesiyle dünya markası olmuş konaklama tesisleri ve turizm sektörüne teknoloji, hizmet, bilgi, kabiliyet üreten firmalarını ATF24 çatısı altında bir araya getirecek.

Türkiye turizmini ilgilendiren hemen hemen bütün pazarların aynı çatı altında bulunduğu dünyadaki tek organizasyon olan Antalya Turizm Fuarı’nda, 2024 sezonunun son 2025 sezonun ise ilk düşünceleri tam zamanında dile getirilecek.

Konaklama sektörü ile Türkiye, Avrupa, CIS, İngiltere, Balkanlar, Benelux ülkeleri, Baltık ülkeleri, Ortadoğu, Hindistan ve Asya pazarlarının önemli oyuncuları ve operatörleri; ATF24’te kendilerini temsil etme ve ilişkilerini geliştirme fırsatı bulacak.

Trend: ATF-Tech ile seyahat teknolojileri

2024 ile altıncı kez kapılarını açacak olan Antalya Turizm Fuarı'nda trend tema ATF-TECH ile Seyahat Teknolojileri olarak belirlendi. Teknolojinin Turizm Endüstrisine her geçen gün gelişen ilişkisi ATF24 de işlenecek en önemli konulardan biri olarak teknoloji firmaları da ayrıcalıklı olarak yeni açılacak olan bölümde standları, workshopları ve panelleri ile kendilerine özel yerlerini alacak olup yepyeni bir devinim yaratacaklardır.

Antalya Turizm Fuarı Yerleşim Planı

ATF Panelleri

Türkiye turizminin kalbi  Antalya Turizm Fuarı’nda "2025’te %100" temasında 5 ayrı sahnede; sektörün karşılaştığı zorlukların tespiti ve çözümleri için beyin fırtınalarına; turizmin geleceğini şekillendirecek yeni ve farklı fikirlere sahne olacak.

2000 dakika  yüzde 100 Bilgi

ATF23’te 5 ayrı sunum sahnesinde toplam 32 alt başlıkta, 100’e yakın konuşmacı kendilerine ayrılan yaklaşık 2000 dakika boyunca %100 bilgi paylaşımına dayanan konuşmaları ile ilham yarattılar.

ATF24’te de sektörün etkili seslerinden 100 uzman konuşmacı ilgili sahnelerinde, Türkiye seyahat ve turizminin 2025 manzarasını keşfe çıkacak.

ATF panelleri "2025’te %100" teması altında, gündemi değerlendirmek, ilham vermek ve yenilik yapmak için tasarlanmış heyecanlı oturumlar vaat ediyor.

ATF-Party

Antalya Turizm Fuarı  Türkiye Turizm endüstrisinin en önemli bilgi, network, iş paylaşım platformu olmakla birlikte takvimi boyunca birçok gece etkinliğine de ateşleyici olmaktadır. ATF öncesinde, ATF sırasında ve ATF sonrasında düzenlenen birbirinden renkli etkinlikler 2024’te de organize edilecektir. ATF24 –PARTY büyük heyecan yaratmak üzere hazırlanmakta.

Selçuk Meral: ATF yüzde 100 turizmdir

Antalya Turizm Fuarının kurucusu GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral 6. Antalya Turizm Fuarı için ; “ATF23 ile pek çok rekor kırıldı ve çok sayıda başarıya imza atıldı.  ATF23 katılımcı ve ziyaretçilerinin ATF’yle ilgili olumlu geri bildirimlerini ve her yıl büyüyen Antalya Turizm Fuarında, görüşmeler için daha çok zamana ihtiyaç olduğu yönündeki taleplerini değerlendirdik. Gerekli adımları atarak, ATF24’te daha fazla B2B görüşmeye olanak sağlamak için ATF24’ü üç güne çıkarmaya karar verdik. ATF ilk akla geldiği andan itibaren yüzde 100 turizm endüstrisinin gelişimine hizmet etmek üzere, tarafımızca 360 derece turizm hedeflenerek özgün bir kurguda organize edilmekte.  Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılına adım atacağımız 2024 yılında da; ATF24 sloganımız ‘yüzde 100 Türkiye yüzde 100 Turizm’ olacak.” açıklamasını yaptı.


Bu Haber 05.12.2023 - 11:25:43 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.