2019 Seyahat Risk Haritası açıklandı, Türkiye hangi kategoride?

2019 Seyahat Risk Haritası açıklandı, Türkiye hangi kategoride?
International Risk ve Control Risk tarafından hazırlanan 2019 Seyahat Risk Haritası yayınlandı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

'MIDIUM' RİSK KATEGORİSİNİN ÖZELLİKLERİ

International Risk ve Control Risk tarafından hazırlanan 2019 Seyahat Risk Haritası’nda Türkiye Midium (Orta derecede riskli ülke) kategorisinde gösterildi. Orta düzeyli riskli ülkeler için ''Periyodik politik huzursuzluklar, şiddetli protestolar, isyanlar veya zaman zaman terörist saldırılarla gündeme geliyor. Seyahatçiler ve uluslararası gözlemciler toplumsal, mezhepsel ve ırksal suçlara maruz kalabilirler. Bu ülkelerin güvenlik veya acil servis alt yapıları değişiklik gösterir. Bu ülkelerdeki grevler nedeniyle seyahat aksayabilir'' ifadeleri kullanılıyor.

TÜRKİYE'NİN SURİYE SINIRI VE DOĞU BÖLGELERİ YÜKSEK RİSKLİ

Türkiye risk haritasında orta derecede riskli ülke olarak gösterilirken, ülkenin Suriye sınırındaki bölümü ile doğu bölümü High (Yüksek derecede riskli) kategorisine alındı. Karedeniz ve Tekirdağ ise düşük riskli olarak işaretlendi.

AVRUPA'NIN NERDEYSE TAMAMI DÜŞÜK RİSKLİ

Avrupa ülkelerinin hemen hemen tamamı ile ABD, Japonya, Çin, Kanada, Avustralya, İran, Gürcistan ve Ermenistan Low (düşük riskli ülkeler) kategorisinde yer alıyor. Buna karşın, Rusya, Ukrayna’nın doğu bölgeleri, orta dereceli riskli bölgeler olarak açıklandı. Ukrayna’nın en doğu ile Mısır’ın bazı bölgeleri de yine ‘yüksek riskli’ bölgeler kategorisinde.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER

“Yüksek ve çok yüksek” riskli ülke ve bölgeler arasındaysa şu ülke ve bölgeler görünüyor: Suriye, Afganistan, Yemen, Irak, Libya, Mali, Orta Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan, Somali, Gazze Şeridi, Mısır’ın bazı bölümleri, Nijerya’nın bazı doğu bölümleri, Ukrayna‘nın bazı doğu bölümleri.Bu Haber 22.02.2019 - 10:58:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.