Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye'ye geliyor

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye'ye geliyor

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Mayıs ayında Türkiye’yi ziyaret edeceğini açıkladı.


Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye ile diplomatik ilişkilerde yumuşama adımları kapsamında Mayıs ayında Ankara'yı ziyaret edeceğini açıkladı.

Miçotakis, Yunanistan Skai TV ile yaptığı söyleşide, "Türk yönetiminin de anlaşmazlıklarımızı çözüme kavuşturmamız, en azından gerilimleri önleyebilmemiz konusunda gerçekten istekli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Türkiye ve Yunanistan uzun yıllardır kıta sahanlığı ve deniz egemenlik alanları, Akdeniz'deki enerji kaynakları, Ege Denizi üzerinde hava sahası ihlalleri ve Kıbrıs konularında anlaşmazlık yaşıyor.

Yunanistan ve Türkiye, Erdoğan'ın geçen yıl Aralık ayındaki Atina ziyareti kapsamında iyi komşuluk ilişkilerinin sürdürülmesine yönelik ortak bir bildiri imzalamıştı.

Miçotakis, Türkiye ile olumlu ilişkileri kuvvetlendirmek için görüşmelere devam edeceklerini ve münhasır ekonomik bölge ve kıta sahanlıklarının sınırlarının belirlenmesi konusunda uzlaşabileceklerini dile getirmişti. (Sözcü)Bu Haber 12.03.2024 - 14:59:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.