YSK açıkladı: İşte seçim günü uygulanacak yasaklar

YSK açıkladı: İşte seçim günü uygulanacak yasaklar

Yüksek Seçim Kurulu,  seçim günü uygulanacak yasakları açıkladı.


Yüksek Seçin Kurulu (YSK), 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde uygulanacak yasakları açıkladı.

Açıklamaya göre, 14 Mayıs'ta saat 18.00'e kadar herhangi bir yayın organından seçim sonucuna yönelik tahmin içeren yorumlar yapılamayacak. Yayın yasağı ise saat 21.00'e kadar sürecek. Öte yandan seçim günü içki satışı yapılamayacak.

Karara göre uygulanacak yasaklar şu şekilde:

Oy verme günü saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçimler ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılmasının yasak olacak.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerle ilgili olarak verilecek haber ve tebliğlerin yayınlanabilecek.

Saat 21.00’den sonra bütün yayınların serbest olacak ancak Yüksek Seçim Kurulunca gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalması halinde aynı hükümlerin 28 Mayıs 2023 tarihinde de uygulanacak.Bu Haber 02.05.2023 - 18:14:56 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.