Rekabet Kurumu'ndan vatandaşa trafik sigortası çağrısı

Rekabet Kurumu, vatandaşlara ''Zorunlu trafik sigortası şirketleriyle ilgili elinde bilgi, belge olanlar, dilekçeleriyle birlikte 3 Temmuz'a kadar bize başvursun.'' çağrısı yaptı.


Rekabet Kurumu zorunlu trafik sigortası pazarında faaliyet gösteren 32 sigorta şirketi ve Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği hakkında birlikte fiyat artışı yaparak rekabeti bozucu eylem içinde oldukları ve böylece fahiş fiyat uyguladıkları iddiasını ciddi bularak geçen yıl soruşturma açılması kararı almıştı. Kurul, bu soruşturma çerçevesinde 32 sigorta şirketini ve Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliğini 12 Temmuz'da sözlü savunma yapmaya çağırdı. Kurul bu çağrısıyla birlikte şu duyuruyu yaptı: 

"Toplantıya katılmak isteyen şikayetçi ve üçüncü kişilerin, Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 03 Temmuz 2017 Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir." (Hürriyet)


Bu Haber 03.06.2017 - 09:28:37 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.